Sokolovští po neúspěšném vystoupení v „domácím“ prostředí s HC Řisuty si jeli napravit svou reputaci, a ačkoliv cestovali bez zraněných opor Soukupa a Kukly, podařilo se jim na severu Čech zvítězit nad domácími 2:3 po samostatných nájezdech.

V brance hostů se objevil po delší odmlce Tomáš Závorka, který je v současné době ve vynikající formě, a na hře Sokolovských to bylo znát. Od úvodu utkání výborně bránili a proti ofenzivním domácím trpělivě strážili střední pásmo a svou obrannou modrou čáru. Domácí se častou střelbou a nahazováním puků do útočné třetiny snažili o nějaký výrazný tlak, ale až na časový úsek od šesté do deváté minuty, kdy hráli v kuse přesilovky pět na čtyři a také dvouminutovou pět na tři, se jim to nějak zvláště nedařilo. I Sokolovští měli možnosti ke skórování, ale domácí gólman byl vždy na místě. Úvodní dějství proto skončilo bez branek.

Ve druhé třetině byl obraz hry v podstatě stejný, na jedné i druhé straně bylo po několika vyloučených. Při třetí přesilovce sokolovského Baníku přece jenom udeřilo. Hosté zamkli domácí v obranném pásmu, puk šel z hokejky na hokejku a z rohu kluziště našel krásně Bauer volnou hůl Topinky, který otevřel skóre utkání – 0:1. Na výsledkové tabuli v té chvíli svítila 28. minuta zápasu. Domácí opět vyvinuli snahu o nějaký stálejší tlak, ale krom střelby z dálky či střední vzdálenosti se nějak zvlášť neprosadili. Protože ani Sokolovští do konce 40. minuty již neskórovali, stav po druhé třetině byl 0:1 pro hosty.

Jako podle kopírky začala také třetí dvacetiminutovka. Domácí se snažili, hosté trpělivě bránili. Ve 43. minutě Mostečtí zbytečně faulovali, a tak hostující Baník dostal možnost další přesilové hry. V útočném pásmu se mu moc nedařilo, ale při dalším založení protiútoku našel nádherně na útočné modré Bauer koho jiného než Topinku, ten svůj nájezd zprava vyřešil jako starý mazák – 0:2. Zdálo se, že hosté už dotáhnou zápas ve své tříbodové vítězství, ale opak byl pravdou. Dost necitlivě v 52. minutě vyřešil hlavní arbitr strkanici u Závorkovy branky, do kterého nervózní domácí neustále sekali či píchali hokejkou. Slámovi byl udělen trest 2+ 5+do konce utkání, a protože dvouminutové tresty dostali ještě hostující Mudra a domácí Řezníček, prakticky až do konce utkání hráli hosté v oslabení, z toho čtyři minuty ve třech. Bránili se statečně, nicméně domácím se v závěru dvojnásobné přesilové hry podařilo Přeučilem snížit na 1:2, v další, již klasické přesilovce necelé dvě minuty před koncem vyrovnal po brejku Zíka – 2:2.

A tak se nastavovalo pět minut. Hostující Baník měl v nastavení více ze hry, zvláště pak na samém konci, kdy měli také Sokolovští výhodu přesilovky, ale nic významného se již nestalo. Došlo tedy na samostatné nájezdy, Mostečtí ztroskotali na Závorkovi ve všech třech případech, za Sokolov nedali Setikovský a Bauer. Dobřemysl však jako zastupující kapitán vzal vše na svá bedra a suverénně proměnil a získal tak pro hosty i druhý bod.

HC Baník Most – HC Baník Sokolov 2:3sn

Třetiny: 0:0, 0:1, 2:1, 0:0
Sokolov: Závorka – Formánek, Hauer, Kořínek, Diblík, Říha, Mudra – Sláma, Bauer, Račanský, Nový, Setikovský, Dobřemysl, Záhora, Topinka, Majer. Trenéři: Kanis, Carvan.

Branky: 53. Přeučil (Šulc, Zíka), 59. Zíka (Martinec, Řezníček) – 7. Topinka (Bauer), 28. Topinka (Bauer, Sláma), 65. Dobřemysl.
Rozhodčí: Würtherle T. – Žemlička, Marek.
Vyloučení: 10:11 navíc Bauer 10 min. a Sláma 5+ OK.
Využití: 2:2. Oslabení: 0:0 Diváků: 144.

Další utkání se hraje v sobotu 24. října od 17 hodin v KV Areně s Litoměřicemi.