Na jih Čech se baníkovci vypravili oproti loňské sezoně s řádně pozměněným mužstvem. Navíc chyběl kapitán Václav Dobřemysl, který po nemoci ještě nebyl stoprocentně připraven, a kvůli pracovním povinnostem také Petr Račanský.

Sokolovští hokejisté museli v Táboře dotahovat dvoubrankové manko. „Domácí začali lépe, vedli 2:0. Nám chvilku trvalo, než jsme se dostali do tempa," přiblížil jeden z dvojice trenérů hornického celku Jan Michna.

Hostům se ale podařil dokonalý obrat, ve druhé třetině se dostali do vedení 3:2. Domácí ale ještě v prostřední části hry srovnali stav na 3:3.

Ve třetí dvacetiminutovce byl Sokolov aktivnější. „Měli jsme tam více šancí, dvě vyložené, které jsme neproměnili, zápas tak šel do prodloužení," pokračoval kouč Baníku.

Rozhodující gól nepadl ani v pětiminutovém nastavení. A tak duel dospěl k samostatným nájezdům. První tři střelci na každé straně neuspěli. „Ve druhé sérii jsme nastřelili horní tyčku," litoval Jan Michna.

Ve čtvrté sérii potom domácí poslali puk za Hrušku a urvali tak druhý bod.

„Na začátek sezony tam bylo samozřejmě hodně nepřesností, ale hrálo se v dobrém tempu, před slušnou kulisou. Hokej se musel líbit. Na domácí straně byla zkušenost, na naší dravost. Na úvod je to slušný výsledek. Bylo to vyrovnané utkání," uzavřel hodnocení sokolovský trenér.