Ten začne dnes netradičně již v 18 hodin na ledě karlovarské Areny. Výhodu domácího prostředí budou mít sokolovští hráči. I když výhodu můžeme v tomto případě skutečně napsat v uvozovkách. Nejenže ve vzájemných zápasech Sokolova a Mostu v letošní sezoně nehraje domácí prostředí téměř žádnou roli, ale také diváci v karlovarské Areně nedokáží vytvořit Baníku skutečně domácí prostředí. To se nepodařilo ani ve třetím zápase série, byť přišla nejvyšší návštěva sezony. „Na ledě byli víc slyšet příznivci Mostu,“ poznamenal zklamaně jeden ze sokolovských hráčů. A měl pravdu. Na mohutné skandování Baník, Baník si zřejmě budeme muset počkat na sokolovský zimní stadion. Škoda, hráči by ve vypjatých zápasech play–off určitě potřebovali pocítit podporu z publika.

Před dnešním zápasem jsme požádali o krátký rozhovor trenéra sokolovských hokejistů Jaromíra Carvana.

Pane trenére, můžete přiblížit čtenářům úterní utkání na ledě Mostu, ve kterém jste prohráli 8:0?
Rozhodla první třetina. My jsme do toho zápasu vstoupili strašně vlažně. Mostu tam padl na začátku takový náhodný gól, byť po naší chybě. Potom jsme vyrobili další chybu a inkasovali podruhé. Celý zápas podle mě rozlouskla naše přesilová hra 5 na 3 v první třetině, která trvala minutu čtyřicet a my jsme v ní vlastně nevystřelili na branku. To mi trošku ukázalo, jak se ten zápas bude odvíjet.
Po dalších dvou brankách jste redukovali sestavu…
I na můj povel jsme to utkání po třetí a čtvrté brance, jak se říká, zabalili. Závorku jsme stáhli z branky, svlékla se první lajna. Zápas jsme již odehráli, jen abychom ho odehráli. Myšlenkami jsme byli již ve čtvrtek v Areně.
Šetřili jste síly…
Zápas se nám nepovedl a za stavu 4:0 již nemělo cenu plýtvat silami. Teď jdeme do rozhodujícího, pátého zápasu.
Zase se prosazovala hlavně první útočná formace Mostu – Vrtek, Přeučil, Tauš. Chystáte na ně něco speciálního?
Nechystáme. První úderné lajny obou mužstev se vlastně eliminují navzájem. Tři zápasy předtím byly úplně vyrovnané. Včera nám to ale bohužel nevyšlo. Přiznám, že jsem Mostecké v závěru již příliš nesledoval, jestli se gólově prosazovali proti našemu nekompletnímu mužstvu, přemýšlel jsem již o pátém zápase.
Soupeř hlásí, že vám již docházejí síly…
Může to tak být. Celý rok jsme trénovali od devíti večer, hráči chodí do práce. Most tam má několik profesionálů, v tomhle to máme náročnější. Mužstvu, které prohrává, samozřejmě také docházejí síly víc. My jsme tam, ale jak jsem již říkal, měli od druhé třetiny pět náhradníků. Jestli jim to tak připadalo, tak je v tom určitě necháme, je to pro nás jenom dobře.
Série tak dospěla po vašem vedení 2:0 přece jen k pátému zápasu…
Já jsem již před tou sérií říkal, že bude ohromně vyrovnaná. To se potvrdilo. První tři utkání byla nesmírně vyrovnaná. Most byl na hraně vyřazení v prodloužení, šťastným gólem to trefil. V úterý nás sestřelil 8:0, ale ten výsledek vůbec není důležitý, protože je to 2:2 na zápasy a je jedno, jestli vyhrajete 8:0, nebo v prodloužení. Daleko horší by bylo, kdybychom v tom utkání vedli a ztratili ho třeba na nájezdy.
Výhoda by teď měla být na straně Mostu. Dotáhli sérii na 2:2, měli by teď být na koni…
Výhodu mají v tom, že mají zkušenější mužstvo. Já ale nevěřím tomu, že nás Most porazí třikrát za sebou. Navíc jsme nevyhráli dlouho domácí utkání v KV Areně v normální hrací době. Takže já očekávám, že by to mohlo přijít právě teď v pátém zápase.
Zatím Most pouze dotahoval, teď musí udělat ten rozhodující krok. Může v tom být nějaká šance na úspěch vašich barev?
I pro ně je takovéhle otočení série nesmírně těžké. Ten rozhodující krok je vždy nejtěžší, to jsem říkal i za stavu 2:0. Navíc mužstvu, které je složeno jako Most, to může spíše uškodit. Dle mého názoru.
Jak to myslíte?
Jsou od začátku série hodně sebevědomí. Vidí se již v baráži o první ligu.
Chystáte nějaké novinky pro poslední zápas, nebo můžeme očekávat stejnou taktiku jako v předchozích duelech?
Určitě tam dáme nějaké novinky, které hlavně pomůžou v útočné fázi. Zatím jsme se více soustředili na obranu. Teď chceme dostat Most trošku pod tlak. V tom to bude od předchozích zápasů trošku odlišné.
Jak to vypadá s hráčským kádrem, máte nějaké zraněné?
Všichni hráči by měli být k dispozici.