Hosté nezačali v Podkrkonoší špatně. V 9. minutě sice inkasovali z hole Mrni, ale potom převzali iniciativu a ve 13. minutě vyrovnal David Hruška. „Odehráli jsme velmi solidně první třetinu,“ mohl být spokojen kouč hornického celku Karel Mlejnek.

Klíčový moment zápasu přišel v úvodu druhé třetiny, kdy hosté ve 23. a 26. minutě obdrželi dvě smolné branky. Nejprve Zadražil trefil při rozehrávce hokejku Bergera tak nešťastně, že kotouč skončil za Závorkovými zády. Poté překvapivě zaplulo do klece Baníku i nahození od modré čáry Tomáše Pulpána, který při svém pokusu zlomil hokejku, a puk změnil trajektorii svého pohybu 3:1. „Bohužel ve druhé třetině dal soupeř pro nás extrémně nešťastné góly, ale tak to někdy v play-off bývá,“ poznamenal sokolovský trenér.

V závěru druhé dvacetiminutovky domácí upravili na konečných 4:1.

„Nic jiného se nezměnilo než to, že nyní se bude hrát série na dvě vítězná utkání. Věřím našemu týmu, že proti hlavnímu adeptovi na postup uspějeme. Chci poděkovat za tým našim fans za podporu,“ vzkázal ještě Karel Mlejnek.

HC Stadion Vrchlabí HC Baník Sokolov 4:1 (1:1, 3:0, 0:0).

Branky: 9. Mrňa (Urban), 23. Berger, 26. T. Půlpán (Kastner, Vašíček), 37. Berger (Matějček, T. Půlpán) 13. D. Hruška (Přindiš, Vrána).

Vrchlabí: Soukup Vágner, Muška, Havránek, Vašíček, Bendík, Voženílek, Jirků Matějček, Půlpán T., Pšurný, Hozák, Půlpán A., Berger, Urban, Bednář, Mrňa, Kastner, Chalupa, Pilař, Bláha. Trenéři: Baďouček, Hlaváč.

Sokolov: Závorka Přindiš, Vodička, Tomeček, Michálek, Šik, Kadeřávek, Pajk Kuběna, Kovařík, Rohan, Vracovský, Zadražil, Stříbrný, Čurda, Vrána, Hruška, Švec, Čejka, Bečvář, Trapl. Trenéři: Mlejnek, Mensator.