Tentokrát sokolovští „Old boys" zavítali do jedné z bašt slovenského hokeje, „východňárských" Košic. „S Košičany jsme se potkávali na různých turnajích. Jejich pozvánku jsme ale dlouho zvažovali, hlavně kvůli vysokým nákladům na cestu, které si nezadaly s účastí na pro nás atraktivnějších místech, jako byla Barcelona, Petrohrad nebo Cortina," říká Roman Galeja ze staré gardy Baníku.

Nakonec ale Sokolováci přece jen na košickou výzvu kývli, sbalili věci a autobusem se vydali do domovského prostoru někdejších dvojnásobných mistrů Československa, týmu VSŽ Košice (dnes HC Košice). „Nemůžeme litovat, byl to jeden z nejlepších turnajů, na kterých jsme byli," pokyvuje uznale Galeja.

Sokolováci znovu přesvědčili mezi osmi celky turnaje o svých kvalitách. V prvním utkání své skupiny si poradili s welšským Cadriff Titans 9:2. S domácím SNS Košice remizovali 3:3 a v posledním utkání základní části porazili další slovenský celek HC Slanec 3:1. Skupinu B tak ovládli se ziskem pěti bodů a skórem 15:6.

A šlo se dál. Vyřazovací boje. Semifinále. Proti druhému mužstvu skupiny A Hurbanovo Papagays to bylo další vysoké vítězství, v tomto případě 7:1, a bývalí hráči Baníku Sokolov se mohli začít chystat na finálový duel proti prvnímu košickému týmu Aligators. Tady bohužel už Sokolováci po velmi vyrovnaném průběhu na výhru nedosáhli, smolná prohra 4:5. „Rozhodující branku jsme dostali 8 vteřin před koncem," přibližuje Galeja.

Konečný účet: 2. místo. „Myslím, že jsme znovu zanechali na turnaji velmi dobrý dojem," shrnuje sokolovskou účast někdejší obránce prvoligového a druholigového Baníku.

Přitom „Old boys" z hornického západu Čech byli opět věkově nejstarším celkem třídenního klání, Jan Linhart potom vůbec nejstarším hráčem.

Stejně jako jinde nechyběl průvodní galavečer. Ten se netradičně uskutečnil v Maďarsku, na od Košic 43 kilometrů vzdáleném hradě Boldogko. „Je to taková polozřícenina se středověkou krčmou, kde vám zapůjčí historickou zbroj, jí se z dřevěných misek dřevěnými příbory, k dispozici jsou vynikající jídla, bohatý program. Bylo to výborné, navíc nám v komunikaci odpadla jazyková bariéra," popisuje Galeja.

Další štací sokolovské staré gardy měla být již tradiční letní Barcelona, ta však tentokrát odpadá z důvodu prázdninového termínu. „Nedali bychom dohromady dostatečný počet hráčů," upřesňují „staříci" z Baníku.

Za hranice se tak vypraví až na podzim, a aby jim to nebylo líto, opět do Španělska, konkrétně do města Jaca, kde bude na programu velké mezinárodní měření sil.

Sestava HC OLD BOYS SOKOLOV:

Presl Miroslav - Galeja Roman, Suchopár Petr, Šafář Dušan, Kopko František, Krátký Jiří, Szabó Pavel Šnicer Miloslav, Soukup David, Borolič Vít, Borolič Tomáš,

Veverka Jiří, Veverka Ladislav, Sopr Zdeněk, Beran Luděk, Dobřemysl Václav, Linhart Jan, Koněvalík Petr, Novák Jan.

Výsledky staré gardy Baníku:

Základní část, skupina A/ Cardiff Titans - Old boys Sokolov 2:9, Old boys Sokolov - SNS Košice 3:3, HC Slanec - Old boys Sokolov 1:3.

Semifinále/ Hurbanovo Papagayas - Old boys Sokolov 1:7.

Finále/ Aligators Košice - Old boys Sokolov 5:4.

Konečné pořadí Košice cup 2017

1. Aligators Košice, 2. HC Baník Sokolov, 3. HC Slanec, 4. Hurbanovo Papagayas, 5. SNS Košice, 6. HC Lions Levice, 7. Cardiff Titans, 8. Cambridge Eskimos.