Před prvním zápasem skupiny o umístění se celý tým přesunul na týden na Boží Dar, kde se pomalu, ale jistě připravuje na baráž. „Sice je tu ještě teoretická naděje, že bychom se baráži vyhnuli, ale to je jen teorie. Momentálně se již začínáme připravovat na prolínací soutěž," říká asistent trenéra Mikuláš Antonik.

K utkání ve Vítkovicích odjedou energetici až v den utkání. „Ano, na Moravu se jezdilo o den dříve, ale tentokrát pojedeme až v den utkání. V zápase s Vítkovicemi ještě nemůžeme počítat se čtyřmi hráči. Mimo sestavu jsou stále Bičánek, Gulaši, Sičák a Bartek," vyjmenovává Antonik hráče, kteří s týmem do Ostravy neodjedou.

Cíl pro všechna utkání v play-out je jasný. „Musíme vyhrát pár zápasů, abychom si dokázali, že umíme i vyhrávat. Tím si chceme dodat sebevědomí a pocit vítězství, který budeme pro baráž potřebovat," pokračuje.

S baráží se již smířili všichni hráči. „Ano, už začínáme sledovat zápasy WSM ligy. Podívali jsme se na utkání Kladna, ale s tím to teď vypadá všelijak. Máme připraveno několik videí z dalších zápasů, na kterých hráčům ukážeme, jak jednotliví soupeři hrají. Finální fáze přípravy na baráž začne probíhat až ve druhé polovině play-out," dodává Mikuláš Antonik.