Oslavy prvenství sokolovských hokejistů ve skupině Západ druhé ligy rychle utichly. Baník čeká  začátek baráže, milníku, který může být zapsán výrazným písmem do historie klubu. Je potřeba se znovu pečlivě připravit. Svěřenci Jana Michny a Mikuláše Antonika mají před sebou velmi těžké zápasy.

„Nějaké oslavy proběhly, ale teď to všechno musíme hodit za hlavu a začít zase tvrdě makat. Nebude to nic jednoduchého,“ upozorňuje sokolovský útočník Tomáš Sýkora.

Ten přišel do hornického města před začátkem sezony v první várce hráčů ze sousedních Karlových Varů spolu s Vojtou Šikem a Markem Švecem, loni hrál ruskou juniorskou ligu.

Vstup do seniorského hokeje Sýkorovi vyšel, v dresu Baníku se důrazný forvard neztratil, s týmem si teď může vychutnávat první příčku v soutěži. „Celou sezonu jsme dřeli a ukázalo se, že na to máme. Samozřejmě s podporou fanoušků, kteří nás perfektně hnali za vítězstvími v jednotlivých zápasech. Patří jim obrovský dík, budeme se snažit i nadále vyhrávat,“ vzkazuje sokolovským příznivcům.

V baráži mezi Berounem, Mostem, Prostějovem a Kolínem nechce být Tomáš Sýkora se svými spoluhráči jen do počtu. „Myslím, že se dá hrát s každým. Šanci určitě máme a já věřím, že společně s našimi fanoušky uděláme ten poslední krok, který nám ještě chybí,“ má jasno.