Svou první branku mezi dospělými vstřelil již v šestnácti letech, když nastupoval ve druhé lize za svůj mateřský Chomutov. Dresu Severočechů zůstal věrný až do svých 30 let. Za celou dobu si z Chomutova odskočil pouze dvakrát. Půl roku strávil v juniorské soutěži za mořem a ve svých třiadvaceti letech pendloval do Karlových Varů, kde si v dresu tehdejší Becherovky plnil svůj extraligový sen. Ani v nejvyšší soutěži se neztratil, za tehdy poslední celek extraligy odehrál subtilní útočník pět zápasů a připsal si čtyři kanadské body za dva góly a dvě asistence.

Poté se vrátil natrvalo do Chomutova. V klubu svého srdce řádil v nejlepším útoku první ligy spolu s Koláčkem a Gombárem. V roce 2008 byl však odložen. „Nebyl jsem potřebný, tak mě poslali do Kadaně," souká ze sebe i po letech s hořkostí v hlase Ladislav Boušek, který před letošní sezonou posílil hokejový Baník Sokolov.

„Nemyslím si, že jsem už starej, ale věk samozřejmě stoupá. V Kadani mě po minulé sezoně už taky nepotřebovali. Potom se ozval Sokolov a já jsem dnes šťastný, že si mě vybral," říká pokorně.

Jak bylo řečeno, mnoha kluby za svou kariéru neprošel. Přesto žádný velký problém ve změně týmu nevidí. „Vždycky jsem byl vychováván tak, že budu bojovat za mužstvo, které mě chce. Takže dneska jsem Sokolovák a budu se snažit tady pro Baník ještě něco uhrát," má jasno.

V hornickém klubu je zatím spokojen. „Jsem mile překvapen. Je to vlastně moje doopravdy první sezona ve druhé lize. Poprvé jsem ji sice hrál už v Chomutově, ale v 16 letech jsem to ještě nějak nevnímal.  Zázemí je tady vynikající, prostě to funguje," pokyvuje.

Ladislav Boušek nepřišel před sezonou do Sokolova sám, v dresu Baníku se objevila řada dalších kvalitních hráčů. „Mužstvo je poskládané dobře. Soutěž je ale strašně vyrovnaná. Osm mužstev z deseti jde do vyřazovacích bojů a všichni tam chtějí hrát, o místa se bude bojovat až do konce základní části. Nebude to snadné,  všichni chtějí samozřejmě vyhrávat, to je také základ každé soutěže," upozorňuje.

Zároveň je však přesvědčen, že právě Baník může letos udělat pořádný výsledek. „Věřím tomu, že tady je mužstvo, které má na to, aby v play-off potrápilo všechny soupeře a hrálo finále druhé ligy," říká rozhodně.

Čtyřiatřicetiletý křídelní útočník také kvituje zájem sokolovských diváků o hokej. „To je další věc, ze které jsem překvapen. Mohli by sice chodit i ve větším počtu, ale to také závisí na tom, abysme také předváděli nějaké lepší výsledky, zatím jim moc radostí neděláme. I když myslím, že předvádíme kvalitní hru, ale výsledky tomu neodpovídají," míní.

Hokejisté Baníku nemůžou hořekovat nejen na zájem fanoušků, ale zatím ani na jejich podporu. „Za to bych jim chtěl strašně poděkovat. I v zápasech, které jsme doma nezvládli, tleskali. Když je mužstvo dole a nějak se nedaří, tak vždycky pomůže, když cítíte, že jsou diváci s námi," vysvětluje.

A pro sokolovské fanoušky si také Ladislav Boušek nechává závěrečná slova. „Chci je pozvat na další zápasy a požádat je, aby nám drželi palce.  Je to sport a někdy to prostě nejde, ale snažíme se v každém zápase udělat pro Sokolov maximum. Budu rád, když budete chodit," vzkazuje.