Pouze se čtyřmi obránci a devíti útočníky nastoupili v sobotu hokejisté sokolovského Baníku na domácím ledě proti rozjetému Vrchlabí, které poslední tři kola neztratilo ani bod. Svěřenci Jaromíra Carvana navázali na povedený středeční výkon mezi mantinely pražské Kobry, na alespoň remízu to však nestačilo.

Baník přes bojovný hokej na hranici svých možností podlehl soupeři s Podkrkonoší těsně 1:2, vítězný gól vstřelili hosté v 53. minutě duelu. Počínání hornického celku ocenilo i téměř osm stovek diváků, který vyprovázeli své borce do šaten zaslouženým aplausem.

V sobotu se v Sokolově čekalo na úvodní branku až do závěrečné třetiny. V té, konkrétně ve 44. minutě, zajistil Vrchlabí jednobrankový náskok zkušený Filip.
Vedení hostům vydrželo necelé dvě minuty, poté srovnal stav ve dvojnásobné přesilové hře Tvrdek. Početní výhodu, tentokrát 4 na 3 však využili také vrchlabští hokejisté a sedm a půl minuty před koncem tak strhli výhru zpět na svou stranu.

Domácí se ještě v samotném závěru snažili o hru bez brankáře, vyrovnávací gól se jim však vstřelit nepodařilo.

HC Baník Sokolov – HC Stadion Vrchlabí 1:2 (0:0, 0:0, 1:2).

Branky: 46. Tvrdek (Kuběna) – 44. Filip (Oppelt, Jirků), 53. Jebavý (Mrňa, Filip).
Rozhodčí: Kostourek – Fiala, Kilián. Vyloučení: 8:11, navíc Mrňa (VRCH) a Truhlář (SOK) oba 10 minut osobní trest za nesportovní chování. Využití: 1:1. Oslabení: 0:0. Střely: 32:41. Diváci: 752.
Sokolov: Hruška P. (30.-31. Fečo) – Říha, Truhlář J., Binias, Priškin – Kuběna, Račanský, Kašpar, Sýkora, Jirušek, Tvrdek, Pfister T., Krejsa, Truhlář V. Trenér: Jaromír Carvan.
Vrchlabí: Jelínek – Jebavý, Lenoch, Klement, Beneš, de Carvalho, Kadavý – Jirků, Filip, Šťastný, Bláha, Šimoníček, Mrňa, Matějka, Urban, Maďar, Oppelt, Vacek, Srnský. Trenér: Petr Hlaváč.