Sokolovští hráči sice vstoupili na chrudimském stadionu do úvodní dvacetiminutovky dobře, když si vytvořili hned z kraje dvě gólovky, o které se postarali Martin Osmík a Daniel Vrdlovec, ale k vedoucí brance to nevedlo.

Naopak udeřilo na straně druhé. V 15. minutě využilo pardubické béčko přesilovou hru, kterou přetavil v jednobrankové vedení pardubický kapitán Tomáš Kaut.

HC Baník Sokolov prohrál ve druhém vzájemném duelu s Pardubicemi B 3:4 po nájezdech.
Potřebujeme se dostat na vítěznou vlnu, říká brankář Sokolova Michajlov

Pardubice následně naskočily úspěšně do druhé třetiny, když ve 22. minutě šly do dvoubrankového trháku, který jim zařídil přesnou ranou Michal Pochobradský, který svižnou střelou prostřelil po souhře se Žálčíkem brankáře Sokolova Michajlova.

Ve 28. minutě to už v Chrudimi bylo o tři branky, kdy nahození Tvrdíka od modré tečoval v chumlu těl Dominik Hrníčko přímo pod horní tyč sokolovské klece. Na to reagoval Sokolov střídání brankářů, když Michajlova nahradil mezi třemi tyčemi Petr Hamalčík.

Sokolov se těžko dostával zpět do zápasu, zatímco Pardubice hru plně kontrolovaly. I přesto se dokázal Sokolov před závěrečnou třetinou oklepat a naději mu vykřesal ve 45. minutě kontaktním zásahem Tomáš Vracovský. V závěru se sice Sokolov snažil o vstřelení další branky, ale domácí jim zasadili definitivní ránu, když v 57. minutě skóroval Michal Rouha.

HC Baník Sokolov. Ilustrační foto.
Hokejisty Sokolova vynuloval jihlavský mladíček Filip Maláč

HC Dynamo Pardubice B – HC Baník Sokolov 4:1 (1:0, 2:0, 1:1). Branky a nahrávky: 15. Kaut (Zdráhal), 22. Pochobradský (Žálčík), 28. Hrníčko (Tvrdík), 57. Rouha (Herčík) – 45. Vracovský (Bernovský). Rozhodčí: Bejček, Pilný – Malý, Hájková. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. Diváci: 186. Pardubice B: Vomáčka – Zdráhal, Hrádek, Bučko, Nedbal, Voženílek, Tvrdík, Chabada – Lichtag, Kaut, Hrníčko – Pochobradský, J. Mikyska, Žálčík – Rouha, Herčík, Zeman – Pavlata, Fiala, Kalužík. Sokolov: Michajlov (28. Hamalčík) – M. Rohan, Tureček, Bulka, Weinhold, Mlčák, Niko, Krajčík – Vracovský, Kverka, Tomeček – V. Adamec, Osmík, Bernovský – Křemen, Vrdlovec, Šlechta – D. Novotný, T. Rohan, Davídek.