Nedělní ráno patřilo v Sokolově hokejovému náboru. Již před desátou hodinou se na sokolovský zimní stadion začaly scházet děti se svými rodiči, aby se zúčastnily náborové akce a užily si zábavné nedělní dopoledne. Nakonec dorazilo a na led naskočilo 31 dětí. Vzhledem k tomu, že dorazily i mladší děti, či někteří účastníci se registrovat nechtěli, zapsáno bylo 26 dětí. Potěšením pro přihlášené byly dárky od Českého hokeje, ale i od lokálních partnerů klubu a klubu samotného.

Jako již tradičně si Baník pro děti připravil i zábavu v hledišti. Děti si mohly vyzkoušet bandy hokej, zkusit rychlost své střely nebo si zahrát Stiga či Air hokej. Následovala prezentace ve VIP místnosti klubu, kde si rodiče vyslechli všechny důležité informace o hokeji či trénincích a podmínkách v klubu.

Poté se již všichni odebrali do šaten, kde probíhala zápůjčka výstroje a převlékání do ní. Všem účastníkům byly zapůjčeny dresy od Českého hokeje, a tak se následně se v kabině a poté na ledě pohybovalo několik Jágrů, Pastrňáků či Hertlů. Všichni rodiče, i s pomocí zástupců klubu, převlékání do hokejové výstroje zvládli, a tak se mohlo zamířit k ledu.

Zde kromě trenérů Baníku čekali i hráči A-týmu Baníku, kteří již předtím zaujali přítomné svým tréninkem. Náboru se tak zúčastnilo i několik zástupců týmu Chance ligy včetně bývalého hráče NHL Vojtěcha Poláka.

Trenéři rozdělili kluziště na několik sektorů a poté již děti vstoupily na led. Pro mnohé to byly skutečně první krůčky na ledě, takže nemohly chybět i opěrné hrazdičky. Ale letos se na zimním stadionu sešly velmi šikovní zájemci o hokej, a tak už během první hodinky na ledě spousta dětí tyto hrazdičky opustily.

Na ledě si všichni užili zábavu díky připraveným hrám či pomůckám. Někteří si již i zastříleli na gólmany z mládežnických řad Baníku. A chybět nemohlo ani tak zábavné vození na čemkoliv, co bylo na ledě po ruce.

Všichni přítomní následně sledovali ukázkové utkání 1. – 2. třídy, tedy dětí, kteří se náboru zúčastnily teprve nedávno a kteří (i díky hokejovým třídám) udělaly někdy až neskutečný pokrok. Chybět nemohla ani společná fotografie a další zábava na ledě. O té je to v začátcích hokeje především.

Samozřejmě, v úvodu nechyběly pády, někdy i slzičky. Ale i ty se postupně měnily ve smích a radost. A tak v Sokolově všichni věříme, že nedělní cesta na zimní stadion nebyla pro děti rozhodně poslední.

„Jsme nadšeni. Velké množství dětí nám dorazilo na nábor již v říjnu a přichází v průběhu celé sezony. Proto jsme byli velmi překvapeni účastí takového počtu úplně nových dětí. Děti si dopoledne užily a o to šlo především. Co jsem i viděl, tak se sešly velmi šikovné děti, které se hned během první hodiny pouštěly opěrné hrazdičky. A vězte, že pokroky děti udělají během pár tréninků opravdu obrovské. Chci poděkovat všem, kteří se akce zúčastnili, ale také všem, kteří na ledě i v zázemí pomohli. Poděkování pak patří i Českému hokeji a všem partnerům, kteří se na takto skvělé akci podílejí. Rodičům bych pak chtěl vzkázat, ať neváhají se na mě obrátit ať už s jakýmkoliv dotazem či s žádostí o zapůjčení výstroje,“ okomentoval nedělní akci hlavní trenér základny Ivan Říha.

Tomáš Bouda, Daniel Seifert