Nejzaměstnanějším mužem zápasu byl bez pochyb brankář Energie Lukáš Mensator. Občas se zdálo, že neměří metr pětasedmdesát, ale přes dva metry. Poprvé se Pardubicím podařilo kouzelníka v zeleném překonat až v poslední minutě druhé třetiny. Na velké jásání to ale nebylo, Koukal totiž snižoval na 1:4.

Eaton si prožil příšernou úvodní třetinu. Skladaný z úhlu překonal Růžičku poprvé, Zaťovič v 9. min. našel před brankou volného Pecha, který domácího gólmana dokonale „vymíchal“ a zavěsil na 2:0. Blízko třetí brance byl Procházka, jeho sólový nájezd skončil však jenom na tyči. Pohřeb Pardubic však dokonal Kumstát a zvýšil na 3:0.

Do druhé části domácí kouč Jandač proházel sestavu, do branky nastoupil Svoboda, v útoku naskočil Cetkovský a začal tanec. Skvělý Mensator musel vytáhnout devatenáct zákroků. Paradoxně se další branky dočkaly v přesilovce Vary. Eaton dál zahazoval jednu šanci za druhou a k první brance přišel jako slepý k houslím. Sloboda ve snaze vyhodit puk ze třetiny napálil Koukala, od jehož hole se puk odrazil za překvapeného Mensatora.

Souboj domácích s mužem v masce pokračoval i ve třetí části. Pardubice ale neuspěly, ani když při přesilovce osmi minut před koncem odvolaly brankáře. Puk za Mensatora sice ještě jednou dotlačil Pineault, ale Vary výhru ještě potvrdily do prázdné branky.

Pardubice – K. Vary 2:5

Třetiny: 0:3, 1:1, 1:1. Branky a nahrávky: 40. Koukal, 58. Pineault (Špirko) – 2. Skladaný (Melenovský), 9. Pech (Zaťovič, Hruška), 20. Kumstát (Čutta, Dej), 35. Hruška (Pech), 60. Skladaný (Melenovský, M. Procházka). Rozhodčí: Homola, Polák – Bejček, Charvát. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:2. Diváci: 7 852.

HC Eaton Pardubice: Růžička (21. Svoboda) – Nakládal, Kaberle, Píša, Kočí, Jillson, Mezei, Kolář II – Kolář I, Koukal, Starý – Bartek, Zohorna, Pivko – Pineault, Špirko, Somík – Radil, Rákos, Buchtele – od 21. Cetkovský.
HC Energie Karlovy Vary: Mensator – Nosek, Čutta, Sloboda, Gřegořek, Parýzek, Kokko, Dobroň, Rohan – Kumstát, Skuhravý, Dej – D. Hruška, Pech, Zaťovič – Skladaný, Melenovský, M. Procházka – Hřebejk, Klíma, Sailer.