Hokejisté Baníku Sokolov se prokousali základní částí druhé ligy, teď je čeká rozhodující část sezony. Do té svěřenci Mikuláše Antonika a Jana Michny vstoupí jako vítěz skupiny Západ z nejlepší možné pozice. Spokojeni jsou po středečním posledním kole základní části i fanoušci Baníku, v úvodním kole play-off totiž hornický celek narazí na nejbližšího možného soupeře – Klášterec. Spokojeni jsou i trenéři. „Ušetří nám to hodně cestování, z toho pohledu je to nejlepší varianta," potvrzuje kouč Mikuláš Antonik.
Naštěstí přechodné období, kdy Severočeši nadělovali Baníku pořádné příděly, je opět pryč. Vše se vrátilo do starých kolejí a ve vzájemných utkáních se ukazuje, které ze dvou měst je skutečnou hokejovou baštou.

Sokolovští hokejisté v mistrovském utkání prohráli s Kláštercem naposledy více než před dvěma lety. Od té doby proti sobě obě mužstva stanula ve druhé lize celkem sedmkrát, vždy se radoval z výhry Baník a vždy rovnou v základní hrací době.
Oba celky se také střetly v loňském play-off, Baník svého soupeře vyřadil jednoznačně ve třech zápasech.
Favorit celé série je tedy zřejmý, přesto bude mít podkrušnohorské derby tradičně říz. „První věc je, že to nesmíme v žádném případě podcenit. Musíme k tomu přistoupit s chutí a nasazením, plnit to, co si řekneme, abychom zápas kontrolovali od začátku do konce, to bude hodně důležitá věc," upozorňuje sokolovský kouč.

Otázkou zůstává, s jakým kádrem hosté do Sokolova dorazí. „Je to těžko odhadnutelné, sestavu různě míchají, mění. Měli tam i nějaké kluky z Karlových Varů, ale ti by hrát neměli kvůli nedostatečnému počtu odehraných zápasů ve druhé lize," zamýšlí se Antonik.

Na to, že ve vyhroceném derby může přijít o nějaké hráče z důvodů jejich zranění, myslet nechce. „Když se člověk bojí nějakého zranění, tak se zpravidla něco stane. Musíme jít do každého souboje naplno. Případná zranění jsou součástí hry, stát se může cokoliv, ale doufáme, že to zvládneme bez problémů," přeje si.
První zápas se hraje v sobotu od 17.30 hodin v Sokolově.

Vstupné na play-off

Permanentní vstupenky jsou platné pouze na základní část, na první zápas play-off s Kláštercem (v sobotu 28. 2.) ale budou díky zrušenému zápasu s Vrchlabím ještě platit. Pro další zápasy již budou platit pouze VIP a volné permanentní vstupenky vydané klubem.

Zájezd do Klášterce

Fanclub sokolovských hokejistů pořádá na pondělní druhé utkání série v Klášterci autobusový zájezd. Hlásit se můžete u pana Webera na telefonním čísle 777 341 323. Předpokládaný odjezd je v 15.30 hodin od zimního stadionu v Sokolově, cena přibližně 150 Kč (bude upřesněna).