Početný kotel sokolovských fans vytrvale zpíval a vytleskával své mužstvo. Přestože stav ukazoval nepříznivé skóre 3:9. Motto klubu pro tuto sezonu „Žijeme s Baníkem“ se začíná naplňovat, snad jen dodat: v dobrém i zlém.

Sokolov přitom začal duel s Prostějovem dobře, ve 4. minutě poslal Baník do vedení Stříbrný. Jenže po polovině první třetiny si domácí vybrali krutou chvilku. Za 3 minuty a 42 vteřin hned pětkrát inkasovali!

A bylo prakticky po zápase. Znovu se Baník prosadil až po polovině zápasu, kdy Kverka snížil na 2:7.

„Vedli jsme a myslím, že jsme prvních deset minut byli lepším týmem. Bohužel, pro dnešní utkání to platilo pouze pro těch deset minut. Příčin porážky je celá řada. Samozřejmě si tyto příčiny velmi konkrétně pojmenujeme,“ řekl po debaklu kouč horníků Karel Mlejnek.

Nováček Chance ligy se tak po výborných výsledcích v přípravě zatím v ostrých duelech rozkoukává. Ze sedmi zápasů Baník vyhrál pouze jeden. „Náš tým doznal změn příchodem Kverky, Osmíka a ukončením kariéry Davida Hrušky nebo Tomáše Závorky. Jinak ale tým zůstal pohromadě a jsme odhodlaní být i nadále s tímto týmem trpěliví. Ale k trpělivosti chceme přidat i body. Byl bych velmi rád, kdyby se v následujících utkáních, která odehrajeme, tyto věci objevily. Chceme, aby diváci, kteří nás navštěvují v hojném počtu a povzbuzují, tak jak mají, měli i bodový pocit,“ pokračuje sokolovský trenér.

Na co se zatím baníkovci mohou spolehnout, jsou fanoušci. Těch sice nechodí tolik, jak se očekávalo, ale jejich počínání v hledišti je bez nadsázky ohromující. „Strašně bych chtěl divákům poděkovat za podporu, kterou dávají celému týmu. Za celou trenérskou kariéru jsem nezažil, aby zimní stadion povzbuzoval svůj tým za stavu 3:8 nebo 3:9. Pro diváky velký klobouk dolů,“ vzkázal slova uznání Karel Mlejnek.

V sobotu čeká sokolovské hokejisty opět cesta na Moravu, konkrétně do Třebíče, doma se představí příští středu v malém derby proti Kadani. (skr)