Na jejich místa začal sportovní manažer Jaromír Kverka shánět náhradu a v jeho síti uvízla „velká ryba". Tou je zkušený bek Václav Benák, který přichází z Pardubic.

Karlovy Vary se o obránce Benáka zajímaly již před časem, a když se sokolovský rodák a odchovanec nedohodl na další spolupráci s východočeským klubem, tak zamířil do lázeňské metropole. „Dohodli jsme se velice rychle. Po dvou dnech jsme podepsali smlouvu," říká zkušený harcovník, který se přes České Budějovice, Znojmo, Pardubice, Plzeň a Spartu vrací hrát extraligu do rodného kraje.

Vašek Benák vyrůstal v Sokolově vedle Radka Dudy a i tato skutečnost napomohla k angažmá obránce. „Známe se od dětství. Přiznávám, že to mělo také svůj vliv na to, že jsem se vrátil domů," přidal.

Bývalo zvykem, že starší hráči nastoupili do letní přípravy v Karlových Varech později. Letos tomu tak není. I staří „psi" makají od prvního dne přípravy. „Je to hodně náročné, ale na druhou stranu to je potřeba. Člověka to nabudí, nahecuje a pak z toho žije celou sezonu. Přípravu nemůže nikdo podcenit," dodává Václav Benák na závěr.