Ševci jsou sice poslední, ale poslední dvě utkání vyhráli. „Dokázali doma udolat Spartu a v lize mistrů si pak poradili s Eisbaren Berlín, takže v současné době zase na tom tak špatně nejsou," říká na úvod asistent trenéra Jaromír Kverka.

Jediné letošní body dovezli Karlovaráci z Liberce. Jinak venku všechna utkání prohráli. „Samozřejmě, že bychom s nimi hráli raději doma, ale i tak se pokusíme urvat nějaké body. Nechceme být pasivní. Naší snahou bude vytvořit si určitý tlak a vstřelit nějaký gól," přidává.

Energie nenechala nic náhodě a do Zlína odcestovala již včera. „Cestování je náročné a všichni víme, jak to vypadá na dálnici D1. Proto jsme vyjeli o den dříve," říká Kverka.

Ve Zlíně a domácím utkání s Pardubicemi se trenéři stále musí obejít bez útočníka Radka Dudy. „Máme širší hráčský kádr, takže dostali možnost jiní hráči ho zastoupit. Tohoto úkolu se zhostili celkem dobře. Nicméně Radek je zkušený hráč a bezesporu nám chybí," přiznává.

Do sestavy, která nastoupila do utkání s Kometou Brno v neděli, trenéři zasahovat nebudou. „Není důvod. Pokud se nic vážného nestane, tak nastoupíme ve stejném složení," dodává Kverka.