V posledním utkání se jim sice podařilo přetnout šestizápasovou šňůru bez výhry, když po prodloužení udolali Litvínov, ale pořád jsou ve velkých problémech. Aby se z nich dostali, potřebují nutně bodovat právě s celky, jako je Energie.

Ta se letos rovněž trápí, z posledních osmi utkání si její borci odnesli jen jednu výhru a okupují třináctou příčku, přičemž mají dvanáctibodový náskok právě na Kladno.

I proto Západočeši budou chtít proti Kladnu uspět, a utvořit si tak větší bodový polštář.

Výhodou pro ně může být to, že jejich útok patří k těm lepším v lize, zatímco defenziva Rytířů je se 120 obdrženými brankami suverénně nejhorší.

Varáci se ale musí otřepat z prohry s Olomoucí, nad níž vedli o dvě branky, pak ale nechali soupeře z Moravy srovnat a v následných nájezdech padli.

„Hráli jsme skvělý hokej. Bohužel jsme nebyli pevní v hlavách, konec jsme nezvládli. Pro nás je to obrovská ztráta dvou důležitých bodů, protože ta tabulka je nesmírně vyrovnaná. Kdybychom si odvezli tři body, dostali bychom se na dostřel šestému nebo sedmému místu. Což jsou místa, kde bychom se chtěli držet. Ne řešit, jestli se na nás dotahuje někdo zespodu,“ hodnotil smolný zápas ofenzivní tahoun Karlových Varů a autor dvaceti kanadských bodů Jakub Flek.

Dnes mají každopádně energetici šanci na reparát. Úvodní hvizd zápasu zazní na ledové ploše karlovarské KV Areny v 17.30 hodin.