Takhle se hrál hokej před čtyřiceti lety. Na čtyři obránce. V moderním hokeji podobný stav naleznete velmi zřídka. Při akutní marodce, smolném zranění více hráčů nebo v nižších soutěžích. Ani jedno z těchto kritérií druholigový Baník Sokolov nesplňuje, v hornické šatně prostě chybí beci. K utkání 10. kola soutěže tak sokolovský A-tým odjel opět pouze se dvěma obrannými dvojicemi. Defenziva hornického celku vydržela na Vysočině nápor „Plamenů" jakžtakž dvě třetiny, potom se zhroutila.

Na úvodní branku domácího Vítka ze 4. minuty odpověděl rychle kapitán Baníku Kuběna, v 9. minutě srovnal na 1:1. Poté ještě nezužitkoval svůj brejk hostující Tvrdek. A tak se ke slovu dostal přece jen Žďár, který ještě v první třetině dvakrát udeřil.

Ve druhé části hry domácí zvýšili již na 4:1, ale 25 vteřin před druhou sirénou vykřesal jiskřičku naděje znovu Kuběna, který snížil na rozdíl dvou gólů 4:2.

Jenže ve třetí dvacetiminutovce hosté již fyzicky zcela odešli a inkasovali dalších pět branek.

Další utkání sehrají sokolovští hokejisté ve středu doma proti celku Řisut.

HC Žďár nad Sázavou -  HC Baník Sokolov 9:2 (3:1, 1:1, 5:0).

Branky: 4. Vítek D. (Procházka), 13. Malec (Kaňka), 18. Rašner, 27. Střecha (Bureš, Vítek D.), 43. Prokš, 49. Pleva (Hron, Kunstmüller), 54. Střecha (Bureš), 57. Kaňka (Bureš, Kunstmüller), 57. Prokš (Pleva) - 9. Kuběna (Truhlář V.), 40. Kuběna (Račanský, Truhlář V.). Rozhodčí: Honza Čuňočka, Klouda.

Žďár: Sláma - Rašner, Staněk, Pleva, Macky, Smejkal, Procházka, M. Vítek Prokš, Kaňka, Malec, Kunstmüller, Gregar, Krupka, D. Vítek, Bureš, Střecha, Hron, Pazourek

Sokolov: Hruška - Říha, Truhlář, Binias, Priškin -  Kuběna, Račanský, Kašpar, Tvrdek, Jirušek, Krejsa, Truhlář, Pfister, Sýkora.