Po druholigovém utkání mezi Baníkem Sokolov a Kolínem se trenéři obou celků shodli, na hornickém ledě se hrál velmi kvalitní hokej. K radosti domácích fanoušků, kteří svým borcům připravili po utkání zasloužené ovace, zůstaly tři body v Sokolově. „Úroveň zápasu byla velmi vysoká. Vůbec to neodpovídalo utkání druhé ligy, spíše to byl standardní, nebo lehce nadprůměrný prvoligový zápas,“ říká trenér Baníku Mikuláš Antonik.

Více než patnáct stovek diváků si přišlo na své. „Soupeř hrál výborně. Byl to urputný, skoro už play-offový hokej, hodně silový, dobře hraný dozadu z obou stran,“ pokračuje sokolovský kouč.

Na úvodní branku se dlouho čekalo, přesto domácí nechtěli nic uspěchat. „Snažili jsme se hrát celou dobu trpělivě ze zajištěné obrany,“ přibližuje Antonik.

Ani před závěrečnou třetinou, stále za bezbrankového stavu, se taktika Baníku neměnila. „Stále jsme hráčům říkali, že musíme vydržet hrát trpělivě, nikde se nezbláznit, že ta chybička přijde. Věřili jsme, že naší poctivostí a trpělivostí rozhodneme zápas v náš prospěch,“ prozrazuje lodivod hornického celku.

Nakonec se čekání vyplatilo. „Bylo to asi opravdu utkání o jedné chybě a tu naštěstí udělal soupeř. Venca Dobřemysl si tam výborně najel mezi beky, ti trošku zaváhali, přišla dlouhá přihrávka, hosté to museli zabrzdit faulem. Trestné střílení proměnil výborně,“ pochválil Antonik sokolovského kapitána.

Pokyny pro zbytek zápasu zněly jasně. „Nechtěli jsme být zatažení. Chtěli jsme hrát kotouč i v útočném pásmu a v případě jeho ztráty perfektně bránit střední pásmo. To se nám podařilo,“ pokyvoval spokojený Antonik.

Hostům nepomohlo k vyrovnání ani závěrečné odvolání brankáře. „Při power- play Kolína jsme se snažili opět zahrát dobře střední pásmo a v případě, že se soupeř dostane do našeho předbrankového prostoru, tak jsme upozorňovali hráče, aby zůstali dobře rozestavení, za kotoučem aby chodil jen jeden hráč a před Habalem to zahušťovali. Naštěstí se k tomu soupeř tolik nedostal,“ oddechl si sokolovský trenér. Jeho svěřenci naopak ještě hostům uzmuli kotouč a Kverka ho dovezl do opuštěné kolínské klece. „Kluci po celý zápas perfektně plnili to, co jsme si řekli. Patří jim za to obrovské poděkování,“ vysekl Antonik slova chvály na adresu svých svěřenců.

Proti Kolínu letos Baník možná nenastoupil naposledy. Obě mužstva mohou znovu zkřížit hokejky ve vyřazovacích bojích. „Za mého působení v Sokolově to byl zatím jednoznačně nejkvalitnější zápas. Kolín je trochu podobný Táboru. Zdálo se mi, že Kolín byl ale trochu disciplinovanější, Tábor zase trochu silnější směrem dopředu. Oba týmy jsou obrovskými favority celé soutěže,“ je přesvědčený Mikuláš Antonik.

Kolínští Kozlové cestovali k utkání přes dvě stě kilometrů, předvedli stejně jako domácí výborný hokej, ale domů se vraceli s porážkou 2:0. „Výsledek pro nás považuji trochu za krutý, spíše by utkání slušela remíza,“ uvedl po duelu trenér hostí Václav Rác.

Hráčům toho příliš vytknout nemohl. „Odvedli jsme tady velký kus práce. Hráli jsme velmi aktivně, bojovali jsme. Sehráli jsme minimálně velmi vyrovnané utkání,“ pochválil své hráče.

O osudu utkání rozhodlo nakonec jedno zaváhání ve třetí části hry. „Před poslední třetinou jsme kluky upozorňovali, že domácí mají více zkušených hráčů, že je to o jednom góle. Naši mladší hráči tam ale tu jednu chybičku udělali a po faulu jsme z penalty dostali rozhodující gól,“ litoval Václav Rác.

Kouče Kolína domácí ničím nepřekvapili. „Víme, že Sokolov má spolupráci s Karlovými Vary a má k dispozici kvalitní kádr, podle toho jsme se na utkání připravovali.“

Hosté počítali i s brankářem Vladislavem Habalem. „Je vysoký, hodně toho vidí. Chyběl nám tam možná větší důraz u branky, měli jsme mu kotouč více schovat,“ přemítá Rác.

Ten na závěr ještě vyzdvihl výkon Kozlů. „Pro hráče to není jednoduché, jedete sem tři hodiny. Ale hráči na to vletěli a dvě třetiny jsme myslím byli aktivnějším mužstvem, chyběly tomu z naší strany akorát góly.“