Karlovarská Energie dnes od 17.30 hodin přivítá na svém ledě Škodu Plzeň. „Zase čekáme velkou ofenzivní kvalitu, velkou sílu v přesilových hrách,“ prozrazuje karlovarský asistent Tomáš Mariška. „Takže bude zase důležitá disciplína, abychom soupeři nedávali prostor na tyhle standardní situace,“ dodává.

Na šesté místo Škodovky ztrácí energetici třináct bodů. Dva poslední zápasy s těžkými soupeři ale Varáci zvládli na výbornou, když se dvakrát radovali z výhry na nájezdy, nejdříve mezi mantinely lídra extraligy pražské Sparty, poté doma proti Kometě Brno. „Věřím, že na tato utkání, která jsme dobře odpracovali, navážeme,“ přeje si karlovarský asistent.

V domácím prostředí celek z města horkých pramenů na Škodovku vyzrál 1:0, v Plzni byli potom dvakrát úspěšnější svěřenci Ladislava Čiháka v poměru 4:3 a 2:0.

Teď je tedy znovu na tahu Energie. Jednu věc si ale můžou před zápasem trenéři Karlových Varů zřejmě odpustit. „Derby je specifické utkání, kde nebudeme muset hráče tolik motivovat. Všichni do toho půjdou na sto procent a věřím, že se porveme o body,“ je přesvědčen Tomáš Mariška.