„Neskutečný pocit,“ rozplývá se nad prozatímním úspěchem sokolovských hokejistů obránce týmu Vojtěch Šik. A není zdaleka sám. Fanoušci i zainteresovaní vyhlíželi nový ročník druhé ligy se zvědavostí. Přinese nová spolupráce s karlovarskou Energií krok vpřed, nebo vše spadne zpět k tradiční politice nevraživosti? Zatím se vše daří nad očekávání.

„Je to parádní sezona už od letní přípravy, kde nás vedl Jan Michna, přes přípravu na ledě a část sezóny, kdy nás převzal Radim Rulík, až po současnost pod Mikulášem Antonikem,“ říká třiadvacetiletý bek Baníku, který hájil také barvy české reprezentace na zimní univerziádě.

Své sehrál i fakt, že horníkům ani v předsezónní přípravě nechyběl dostatečný počet hráčů, na sokolovském ledě se objevili ostřílení matadoři. „V tomto období s námi trénovali i zkušení hráči, kteří se připravovali na svá angažmá, jako Venca Skuhravý, Honza Košťal, Kuba Grof, Vojta Polák a nesmím zapomenout na Petra Kuklu,“ vypočítává Šik.

Nové poskládané mužstvo se podařilo dát dohromady. „Již od začátku sezóny panovala v kabině pozitivní, zábavná a profesionální atmosféra,“ potvrzuje obránce Sokolova.

Přestože se podařilo vyhrát skupinu Západ, dosažení hlavního snu hráče ještě čeká. „Naše sezóna ještě nekončí. Chceme se poprat o další historický milník pro sokolovský hokej,“ zdůrazňuje Vojtěch Šik, nastupující s číslem 27 na dresu.

Jeho slova ostatně dokládají i umírněné oslavy, zdá se, že i mladý tým Baníku to má v hlavě řádně srovnané. „Oslava byla, zapít se to přeci musí, ale s mírou, je tu přeci ještě baráž,“ má jasno 187 centimetrů vysoký bek.

Méně zřetelná je síla příštích soupeřů. „Beroun a Most budou mít svoji kvalitu, hrají přece celou sezonu o ligu výše než my, ale do karet by nám mohlo hrát to, že máme úchvatnou bilanci 24 výher v řadě, a tím pádem trošku psychickou výhodu. Není dobře pro pohodu týmu stále prohrávat,“ přemítá Šik.

Zcela nečitelný je Prostějov. „Jako mistr skupiny Východ to ale musí být velmi silný celek,“ upozorňuje obránce Baníku.

Naopak s Kolínem se sokolovští hokejisté letos již dvakrát utkali. „Věříme si na ně, máme s nimi pozitivní bilanci ze základní části. Dostali jsme od nich jen jeden gól, a ten byl ještě k tomu vlastní minutu před koncem utkání. Samozřejmě je ale baráž stejně jako play-off jiná soutěž, kde se začíná od nuly,“ krotí na závěr Vojtěch Šik přehnaný optimismus.