Na ledě severočeské Bíliny  horníci vedli 1:0 a 3:1, Draci ale ukázali, že jsou zvláště v domácím prostředí velmi nepříjemným celkem. „My jsme si uvědomovali sílu Bíliny, na svém ledě hrají výborný hokej a mají i dobré výsledky. A to se i potvrdilo,“ říká trenér Baníku Michal Jäger.

Po čtyřiceti minutách byl tak stav nerozhodný 3:3.

Na začátku třetí třetiny aktivní hosté po krásné spolupráci Harkabuse s Kuběnou znovu strhli vedení na svou stranu. Klíčový moment. „Od této chvíle jsme na ledě dominovali. Ve zbytku utkání jsme pak soupeře přejeli jako zamrzlou řeku, k ničemu Bílinu již nepustili a vybojovali důležité tři body,“ poukazuje kouč Baníku.

Další tři kotouče v kleci Bíliny byly jen dokladem dění mezi mantinely – konečné resumé: 3:7. „Podali jsme velmi dobrý kolektivní výkon, podpořený výborným Ondrou Kuchařem. Těší nás také střelecké probuzení Tomáše Rohana, který se doposud gólově trochu trápil,“ hodnotil zápas Jäger.

Před blížícím se play-off je ale stále co zlepšovat. „V oslabení jsme třikrát inkasovali,“ upozorňuje sokolovský trenér. Ten bohužel v utkání přišel kvůli zranění  o obránce Šafáře. Volant pro nejlepšího hráče Baníku v zápase si potom od spoluhráčů převzal brankář Ondřej Kuchař.

Poslední domácí utkání základní části sehraje Baník ve středu proti Dvoru Králové.