Strhující drama a velmi kvalitní hokej. To byl ve zkratce další přípravný zápas sokolovských hokejistů s mezinárodním puncem. V hornickém městě se totiž představil špičkový tým Asijské ligy, jihokorejský tým High 1, který v Čechách pobývá na soustředění. I když Korejci prohráli s českými týmy, s Litvínovem 5:1, Mladou Boleslaví 3:1 a Mostem 6:3, výsledky upozorňovaly na sílu soupeře, ostatně ta se potvrdila i mezi sokolovskými mantinely.

Tým High 1 s několika Japonci a také třemi Kanaďany v sestavě do utkání doslova vlétl a Pavel Jakubal v domácí brance musel již po 44 vteřinách lovit puk ze své klece. Když se ve 3. minutě trefil podruhé Dong Hwan, trenér domácího celku Jaromír Carvan si musel vzít oddechový čas a svým svěřencům domluvit.

To se neminulo účinkem, baníkovci začali lépe bruslit, srovnali hru a 229 diváků si mohlo užívat vynikající podívanou. Navíc ve 13. minutě bylo srovnáno. Nejprve sehrála parádně dvojnásobnou výhodu první přesilovková formace a Pražák uklidil kotouč do prázdné branky, o 32 vteřin později využil končící přesilovku 5 na 4 Formánek a bylo srovnáno 2:2. Jakubal v domácí brance po několika vynikajících zákrocích, mimo jiné zlikvidoval brejk kanadského obra Barneyho, přece jen ještě jednou v první části kapituloval, a to v 19. minutě po dorážce Hyung Yoona.

I ve druhé třetině se pokračovalo ve vysokém tempu. Domácí na začátku přežili více než šestiminutové oslabení. V dalším průběhu této dvacetiminutovky na obou stranách dominovali brankáři. Své umění předvedl po Jakubalovi i hostující Mutsuaki při šancích Pražáka, Vrtka a Sopra. 25 vteřin před druhou sirénou však domácí přece jen využili další početní výhodu, Pražák vyrovnává na 3:3.

A domácí byli při chuti. Po 55 vteřinách třetí třetiny posílá Baník poprvé v utkání do vedení, jak jinak než využitou přesilovkou, Kašpar. Zrodí se malá senzace? Hosté to rozhodně nechtějí připustit a rychle otáčejí skóre. Nejdříve využívá nedorozumění před brankou Sokolova ve vlastním oslabení Suh, vzápětí se trefuje také Hyeok. Na začátku 46. minuty tak svítí na světelné tabuli stav 4:5. Drama vrcholí.

V 55. minutě srovnává na 5:5 Kašpar po asistenci Vrtka. A na začátku 58. minuty vrací vedení na sokolovskou stranu po minutovém obléhání korejské branky sám Vrtek znovu při končící dvojnásobné početní výhodě, poté co hlavní sudí Grech nepřehlédl hrubost Yun Mina a sekeru Younga.

Hosty v závěru přibrzdil ve snaze o vyrovnání Kanaďan, Barney, který si šel odpočinout na trestnou lavici, když přehnal svou aktivitu v útočném pásmu. Přesto Korejci po „timu" v čase 59:00 zkusili hru bez brankáře a pět vteřin před koncem se jim také podařilo po sérii dalších vynikajících zákroků Jakubala v domácí brance vyrovnat na konečných 6:6.

V dovednostní disciplíně, samostatných nájezdech, potom sokolovští hráči dominovali. Proměnil Pražák a Dobřemysl, hosté Jakubala nepřekonali.

Zajímavou statistiku vykázal v utkání Ladislav Vrtek, který si připsal hned šest bodů za jeden gól a pět asistencí.

HC Baník Sokolov - High 1 (Jižní Korea) 7:6sn (2:3, 1:0, 3:3 1:0).

Branky:13. Pražák (Vrtek, Kuncl), 13. Formánek (Vrtek, Sopr), 40. Pražák (Vrtek), 41. Kašpar (Formánek, Vrtek), 55. Kašpar (Vrtek), 58. Vrtek (Pražák, Dobřemysl), 60. Dobřemysl (rozhodující nájezd) 1. Hwan, 3. Hwan (Swift), 19. Yoon (Kawai), 45. Suh (Kwon, Ahn), 46. Hyeok (Swift, Scott), 60. Swift .

Rozhodčí:Grech Kadeřábek, Peutlschmid.Vyloučení:7:11, navíc Račanský (SOK) 5 + do konce utkání.Využití:5:1.Oslabení: 0:2.Diváci:229.