„Vyzkoušeli jsme tenhle model kvůli zvýšení konkurence a také kvality družstva na silně obsazeném klání,“ přiblížil zajímavý krok sokolovský trenér Jaromír Carvan, který vedl výběr spolu s šéftrenérem mládeže Stadionu Cheb Petrem Nečem.

V základní skupině sehrál  sokolovsko–chebský výběr čtyři utkání, postupně si poradil s Berounem 5:2, s domácími Mariánskými Lázněmi 4:2 a německým Hamburgem 16:2. Jediný bod ztratili naši zástupci s celkem Sedlčan za remízu 2:2.

Ve složitě propracovaném, neúprosném, ale přece jen objektivním systému turnaje tak postoupili do finálové skupiny. Tam sice prohráli  s Tachovem 3:5, ale poté již přehráli Klatovy 5:2. Vrcholem nejen vystoupení sokolovsko– chebského výběru, ale celého turnaje byl potom zápas s Karlovými Vary. V něm sice svěřenci Jaromíra Carvana a Petra Neče podlehli celkovému vítězi 3:5, ale to nic nezměnilo na pozitivních ohlasech. „Bylo to skvělé finále. Drama, náboj a atmosféra tohoto zápasu předčily naše očekávání a daly turnaji úžasnou tečku, na níž měli velký podíl také diváci, jichž se sešla úctyhodná řádka,“ pochvalovali si pořadatelé.

Při závěrečném vyhlášení se dostalo i na ocenění individuálních výkonů. Cenu pro nejlepšího střelce si převzal domácí Adam Křemen, nejlepším obráncem byl zvolen tachovský František Klejna, útočníkem potom karlovarský Patrik Šťastný.

Rovněž sokolovsko– chebský výběr měl svého zástupce. Nejlepším brankářem turnaje byl totiž vyhlášen Tobias Ančička, který v kleci výběru zaskočil až z německého Regensburgu.  „Dohodli jsme se tak s jeho otcem Martinem, se kterým se osobně znám již ze školy a z pozdějšího působení na Kladně,“ přidává Jaromír Carvan. Mimochodem Tobiasův otec Martin Ančička je tím obráncem Ančičkou, který nastupoval za německou reprezentaci, jinak odchovanec Kladna, jenž získal u našich západních sousedů občanství.

„Ještě bych chtěl  poděkovat všem našim klukům za vynikající výkon a pánům Herbertu Kursovi z firmy PBS Rotava a Petru Petrovovi z firmy Hart – Pipe za to, že jsme se mohli turnaje zúčastnit,“ říká na závěr Jaromír Carvan. K tomu je třeba doplnit, že díky zmíněným firmám se naši hokejoví zástupci představili na na ledě v Mariánských Lázních ve speciálních dresech.

Sestava výběru na turnaji: Ančička, Kora – Kursa, Urban, Kamas, D. Stejskal, Šmíd, Stecker – Petrov, Hafijanič, Šimek, Krutina, Kassal, Maydl, V. Stejskal, Suchánek, Šverdík. Trenéři: Jaromír Carvan, Petr Neč.
Konečné pořadí na turnaji: 1. HC Energie K. Vary, 2. HC Tachov, 3. Výběr HC Baník Sokolov/ HC Stadion Cheb, 4. HC Mariánské Lázně, 5. HC Klatovy, 6. HC Beroun, 7. HC Sedlčany, 8. ERV Bremerhaven, 9. HC Louny, 10. HSV Hamburg.