Poslední zápas základní části druhé ligy sehráli hokejisté Baníku Sokolov ve středu na ledě posledního Milevska. V utkání již prakticky o nic nešlo. „Byl to zápas téměř o ničem, chtěli jsme tam ale vyhrát, abychom zakončili základní část výhrou. Utkání sice mělo nějaké tempo, ale určitě ne maximální, dohrávalo se v poklidu," přibližuje trenér Baníku Rostislav Kurfürst.

Sokolovští hokejisté nakonec úkol splnili a dovezli tři body, hlavně zásluhou Romana Pražáka, který čistým hattrickem během čtyř minut otočil skóre.

Hosté ale v utkání předvedli znovu také poměrně nedisciplinovaný výkon. „Měli jsme hodně vyloučených, za zbytečné připomínky k rozhodčímu jsme obdrželi dva desetiminutové tresty, několikrát jsme hráli ve třech," podotkl kouč Sokolova.

V Milevsku nenastoupil zraněný Vrtek, který by měl být ale v sobotu k dispozici. Absentoval také Zmeškal, o jeho startu v utkání s Děčínem však ještě není rozhodnuto.

V play-off hokejisté Baníku narazí, jak bylo řečeno, na severočeský Děčín, když v úvahu před posledním kolem přicházely také Řisuty. „Nemůžeme si vybírat, jsou to oba nesmírně kvalitní soupeři. S Děčínem můžeme být v trochu lepší náladě, hráli jsme s nimi vyrovnané zápasy, doma jsme je porazili," připomíná Kurfürst.

Na druhou stranu Děčín před play-off ještě řádně posílil. „Už loni byli ve finále, letos chtějí vyhrát. V posledním zápase proti nám postavili brankáře Petráska z Ústí, teď jim tam přišli další hráči," upozorňuje trenér Baníku, který ale rozhodně nechce nic vzdávat. „Zjistili jsme, že se s nimi dá hrát, půjdeme do toho naplno," burcuje.

Vyřazovací boje budou velmi těžké, hrát se bude obden, střídavě v Děčíně a v Sokolově. „Bude to hodně náročné, v sobotu pojedeme dálku do Děčína, v pondělí hrajeme doma a ve středu nás znovu čeká cesta na sever. Budou se hrát těžké zápasy, bude se hodně cestovat, k tomu budou hráči chodit do práce," vypočítává Kurfürst.

Co podle kormidelníka Baníku rozhodne celou sérii? „Aktuální forma hráčů, pohoda v mužstvu, nezbytné štěstí, které k tomu patří, a individuální chyby," míní.

Jako jednu ze slabin svého mužstva potom vidí špatnou koncovku. „Je trochu žalostnější. Šance si sice vypracujeme, půjde ale také o to, je proměnit," ví dobře.

Co se týče složení týmu, Baník nastoupí v obvyklém složení, jedinou změnou bude zřejmě zařazení karlovarského juniora Táborského, který by se mohl postavit do středu třetí útočné formace.

Hokejisté Baníku letos zlomili dvě prokletí, po více než pěti letech porazili Klášterec a na domácím ledě dokonce po sedmi letech Děčín. Teď se chystají na další. Přes první kolo totiž Sokolov nikdy v historii neprošel. „Chceme do třetice prokletí prolomit a postoupit do dalšího kola play-off," říká na závěr odhodlaně Rostislav Kurfürst.