David Hruška rovněž na své šesté extraligové štaci dotvrzuje pověst prvotřídního forvarda. S osmi góly je nejlepším střelcem chomutovských Pirátů, k hvězdám zápasu patřil 35letý snajpr i v dohrávce na Spartě, kde si do statistik připsal dva body za dvě famózní asistence. Ani on však porážku 2:4 neodvrátil.

„Porážka nás hodně mrzí. Chybělo nám štěstí v koncovce, které se od nás v posledních zápasech odvrátilo. Je to škoda, domácí nehráli špatně, ale my dneska chtěli urvat nějaký ten bod. Bohužel rozhodla branka na 3:1," řekl pro ČTK zklamaný Hruška, odchovanec Baníku Sokolov a také bývalý hráč Vsetína, K. Varů, Litvínova, Havířova a Slavie.

Do zápasu jste vstoupili lépe, ale vedení neudrželi…

Nemůžeme mít pořád to štěstí a sílu ty zápasy otáčet. Vstoupíme do něj dobře, pak to ztratíme a honíme na poslední chvíli. Musíme se vrátit k tomu stylu hry, co nás zdobil na počátku sezony.

Dokonce jste dal i gól na 2:2, avšak sudí ho neuznali. Jak jste tento důležitý moment viděl?

Já tu střelu neviděl. Zvedl jsem jen tak reflexivně ruce na oslavu gólu a čekal, jak to dopadne. Rozhodčí se byl podívat a branku neuznal.

Měsíc jste nevyhráli v základní hrací době, mrzí vás to hodně?

Je to trošku nepříjemné. Na druhou stranu ty body sbíráme a to je důležité. Nedostáváme velké příděly, ty zápasy jsou hodně vyrovnané. Chtělo by to ale už vyhrát za tři body.

Před reprezentační přestávkou vás čekají zápasy s favority Třincem a Kladnem.

Jsou před námi poslední dvě utkání, zato pořádně těžká. Chtělo by to ještě nějaké body udělat. Na přestávku už se hodně těšíme, zatrénujeme, zregenerujeme a snad zase půjdeme nahoru.