Dnes se vracíme k prvnímu dílu seriálu "Deník fandí mladému sportu", ten vyšel v tištěném vydání Deníku minulý čtvrtek.

Deník fandí mladému sportu

Starší žáci si vybojovali účast ve finálové skupině

Kategorii HC Baník Sokolov ročníku narození 2001 až 2002 vedou trenéři Tomáš Anderle a Jaromír Carvan

Starší žáci HC Baník Sokolov stejně jako ostatní kategorie hornického hokejového klubu, mají zkušené trenéry z řad bývalých dlouholetých hráčů. V tomto případě Tomáše Anderleho a Jaromíra Carvana, který je zároveň manažerem HC.

Sokolovští starší žáci nastupují v jedné ze skupin žákovské ligy. V základní části skončili v osmičlenné tabulce na třetím místě za Karlovými Vary a Kadaní, ale před Chomutovem, Chebem, Ostrovem, Kláštercem a spojeným týmem Mariánských Lázní a Tachova.

V celkové tabulce, do které se započítávají i výsledky mladších žáků, potom obsadili druhé místo, když poskočili před svého rivala z Karlových Varů.

Pro nadstavbu ligy se tak baníkovci propracovali do finálové skupiny, kde nastupují čtyři nejlepší celky z karlovarské a čtyři nejlepší celky z ústecké základní skupiny. A tak mají možnost změřit své síly také s Litvínovem, Bílinou, Kadaní a Ústím nad Labem. „Pro kluky je to určitě dobré, zahrají si zápasy proti kvalitním týmům. Odpadají utkání, ve kterých byl velký rozdíl ve skóre, jako byl duel s Kláštercem (9:1) nebo proti Ostrovu (26:1)," říká jeden z dvojice trenérů Jaromír Carvan.

Po sezoně nastanou v týmu tradiční přesuny. Starší ročník v mužstvu (2001) přejde do mladšího dorostu, mladší část mužstva (2002) zůstane a převezme roli zkušenějších hráčů vedle nově příchozích. „My se snažíme kluky na vyšší kategorii připravit, již od Vánoc tak absolvují některé tréninky s dorostem," přibližuje kouč starších žáků. Jinak se trénuje klasicky, čtyřikrát týdně, v sobotu a neděli jsou na programu zápasy.

Co se školní docházky týče, mužstvo je rozeseto po celém Sokolově i okolí, nebo ještě dál, podle místa svého bydliště. „Odpadla povinnost hokejových tříd, každý tak má svobodnou volbu, které školní zařízení chce navštěvovat," vysvětluje Carvan.

Starší žáci HC Baník SOkolov

Ten má spolu s Tomášem Anderlem většinou k dispozici 16 17 hráčů. „Vždycky je co zlepšovat, u hráčů pracujeme na základních hokejových dovednostech, bruslení, práci s kotoučem, věnujeme se herní činnosti jednotlivce, pomalu zapojujeme taktiku, dáváme důraz na herní disciplínu," vypočítává trenér sokolovských starších žáků.

O vánoční pauze pořádá HC Baník Sokolov pro starší žáky tradiční turnaj Hart Pipe cup, kde letos Sokolováci obsadili stříbrnou příčku. Na závěr sezony je potom čeká další tradiční klání, mezinárodní turnaj v německém Weidenu.

Mezi tahouny sokolovských starších žáků patří kapitán Zdeněk Troch, který vede kanadské bodování týmu před Ondrou Dimitrovem, Václavem Hnízdilem, Matějem Opatrným, Danielem Denkem a Janem Petrovem.

Závěrečné poděkování patří osobě, která se pohybuje tak trochu v ústraní, bez které by to ale určitě nešlo. Tou je technická vedoucí mužstva Denisa Dimitrovová, která obstarává vše potřebné okolo týmu.

Seriál „Deník fandí mladému sportu" pokračuje opět za týden, příští čtvrtek si v papírovém vydání Sokolovského deníku představíme tým mladších žáků HC Baník Sokolov, včetně celostránkového fota.