Zklamání bylo cítit v ochozech i v útrobách zimního stadionu v Sokolově po sobotním utkání Baníku s Berounem. Domácím se nepodařilo získat proti v baráži zatím neškodnému Berounu tři body. Spokojit se museli s jediným za prohru v samostatných nájezdech.

„V první třetině jsme měli dát víc gólů, šance jsme tam měli, v koncovce se ale trápíme. Celou baráž řešíme všechno zbytečně komplikovaně, nejsme důrazní v koncovce,“ krčí rameny sokolovský kouč Mikuláš Antonik.

Jeho svěřenci vyhráli zásluhou Bouška první část 1:0, vytvořený náskok však nestačil. „Soupeř ve druhé třetině srovnal hru, zatlačil nás. Měli jsme také strašně moc vyloučených. V takhle důležitém zápase si to nemůžeme dovolit. Berounu jsme tím pomáhali, hrát tolik oslabení nás stálo spoustu sil. To samé platí i o předchozích utkáních. Je to sebevražda,“ láteří trenér Baníku.

Hosté vyrovnali na začátku třetí třetiny, při dvojnásobné přesilové hře. „Škoda nešťastného vyhození kotouče, po kterém nás rozhodčí poslal do tří, soupeř toho dokázal využít,“ litoval Antonik.

Sokolovští hokejisté se přesto znovu vrátili do vedení, ve 47. minutě skóroval Sýkora po přihrávce Kverky.

Jenže berounským Medvědům se podařilo i podruhé zápas zremizovat. V 51. minutě se trefil zkušený bek Špelda. „Jejich obránci hodně stříleli od modré čáry, my jsme je nepokrývali tak, jak bychom si představovali,“ konstatoval rozmrzele trenér Baníku.

V nájezdech se potom rozhodlo až v šesté sérii, kdy se vůbec jako první prosadil bývalý hráč Sokolova Divíšek, tentokrát však v dresu Berouna. Na domácí straně neuspěl dvakrát Dobřemysl s Vaňkem, jednou Kverka a Boušek.

Kabinou berounských Medvědů se tak nesl vítězný pokřik. Spokojen byl i trenér Radek Kampf. „Čekali jsme, že na nás Sokolov ze začátku vlétne. Od půlky utkání jsme se ale vrátili do zápasu, začali jsme hrát lépe a domácí přehrávali. Za vítězství po dlouhé době jsme rádi, doufáme, že to mužstvo povzbudí do dalších utkání,“ uvedl.

Baníku se naopak hodně vzdálil vysněný návrat do první ligy. Na postupovou příčku schází již pět bodů.

Stěžejní duel je na programu dnes, Sokolov hostí od 18 hodin dalšího prvoligového soupeře Most. „Budeme bojovat, šance je vždycky. Pokud si chceme uchovat naději, musíme vyhrát,“ burcuje kouč Mikuláš Antonik.

Cesta k pokoření Severočechů však nebude snadná. „Musíme se výrazně zlepšit. Odstranit zbytečné fauly a zároveň zvýšit produktivitu v koncovce. Tam jsme hrozně měkoučký,“ zdůrazňuje.

Právě v počtu vstřelených branek Sokolov zatím hodně zaostává. Pět gólů za čtyři zápasy žalostná bilance. „Kluky nabádáme k jednoduchosti, ale pořád tam hledáme nějaké přihrávky, vymýšlíme kombinace. Naši soupeři jsou v baráži vyspělejší v obraně, a tak se neprosazujeme,“ říká trenér Baníku.

Hrát v baráži na 1:0, nebo 2:1 se podle Mikuláše Antonika nedá. „Vzniká tam obrovský nápor na obranu, a pokud je to zesíleno velkým počtem oslabení, tak je to hrozně těžké.“