Policisté muži přiložili služební pouta a následně byl eskortován na obvodní oddělení k dalším úkonům. Oba zranění policisté byli převezeni do nemocnice, kde jim byla poskytnuta lékařská péče. Naštěstí se jejich zranění neukázala jako život ohrožující. Útočník byl na místě zadržen a nyní čelí vážným obviněním z napadení veřejného činitele a ublížení na zdraví. Policie případ dále vyšetřuje. Incident vyvolal značnou pozornost a znepokojení mezi veřejností.

„Zadržený devětadvacetiletý muž se podrobil orientační dechové zkoušce na přítomnost alkoholu, která vyšla s pozitivním výsledkem 0,83 promile. Test na přítomnost návykových látek vyšel s negativním výsledkem,“ sdělil mluvčí policie Jakub Kopřiva

close Nůž na policejním snímku - ilustrační snímek info Zdroj: Policie ČR zoom_in Nůž na policejním snímku - ilustrační snímek

Událost ze Sokolovska jen potvrzuje, jak je služba v našich řadách nevyzpytatelná, a že naši policisté nikdy předem nevědí, kdo stojí proti nim a jaké má úmysly. Vážím si proto každého kolegy, který k plnění svých služebních úkolů přistupuje zodpovědně, s plnou vážností a nutno dodat, že i s nasazením vlastního zdraví a života. O okolnostech zákroku a zdravotním stavu obou policistů jsem hovořil s krajským ředitelem, který mě ujistil, že by se zranění naštěstí měla obejít bez vážnějších následků. Kolegům přeji především brzké uzdravení,“ uvedl policejní prezident genpor. Martin Vondrášek.

„Sokolovští kriminalisté zahájili trestní stíhání devětadvacetiletého cizince, kterého obvinili ze spáchání zločinu násilí proti úřední osobě. V případě prokázání viny hrozí muži trest odnětí svobody až na šest let,“ doplnil mluvčí Kopřiva.