„Nárazem utrpěl zranění neslučitelná se životem, kterým na místě podlehl,“ uvedl krajský policejní mluvčí Jakub Kopřiva. Policisté zjistili, že mrtvý měl platný zákaz řízení a na motorku tedy neměl vůbec sednout.

Z vyšetřování vyplývá, že jel na stroji značky Lera Motors pravděpodobně ve směru od Boněnova na Bezvěrov. "Při projíždění levotočivé zatáčky zřejmě z dosud nezjištěných příčin vyjel s motocyklem mimo vozovku a narazil do stromu," dodal mluvčí. Policisté také zjistili, že motorkáře hledá od sobotního večera skupina přátel. "Čtyřiatřicetiletý muž se dostavil na místo a potvrdil, že se jedná o motocykl, kterým jejich známý jezdil. Poté byl nalezený motorkář ztotožněn jako třicetiletý muž z Chodové Plané," konstatoval mluvčí.

Čas nehody vyšetřovatelé stanovili v rozmezí od sobotních 20 do nedělních 10.30 hodin. Zajímali se také o to, proč na motorce nejsou registrační značky. „Lustrací zjistili, že třicetiletý řidič motocyklu měl platnou blokaci řidičského oprávnění,“ zdůraznil mluvčí. Zda byl pod vlivem alkoholu nebo návykových látek, bude předmětem zjišťování v rámci nařízené soudní pitvy.