Osmatřicetiletá žena ze Sokolovska začala devětašedesátiletého seniora pod smyšlenou legendou, že je sociální pracovnice, navštěvovat v jeho rotavském bytě pravidelně. Občas ji doprovázel čtyřiatřicetiletý muž. „Během těchto návštěv měla dvojice muži nejdříve odcizit finanční hotovost, kterou měl uloženou ve svém oblečení, a následně také klíč od osobního automobilu značky Škoda. Dvojice se poté pokusila vozidlo prodat, ale nakonec neúspěšně,“ přiblížil mluvčí policie Jakub Kopřiva.

„O několik týdnů později měla žena opět navštívit devětašedesátiletého muže, který jí do bytu pustil i přesto, že předtím již její jednání oznámil na policii, ale nechtěl být v bytě sám a věřil, že mu tentokrát už nic neodcizí. Jenže i v tomto případě měla žena během své návštěvy odcizit finanční prostředky a z bytu utéct,“ dodal mluvčí Kopřiva s tím, že po několika minutách se žena do bytové jednotky vrátila a část odcizených peněz dala muži zpět.

Fyzicky napadl seniora.
Vyhrožoval, udeřil pěstí. Muž v Rotavě chtěl změnu vyúčtování energie a služeb

Škoda, kterou povedená dvojice seniorovi způsobila, čítá přibližně 60 tisíc korun. Od policistů si oba vyslechli podezření ze spáchání přečinu krádeže a porušování domovní svobody. Pokud jim bude vina prokázána, můžou až tři roky zpytovat svědomí za mřížemi.