VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

včera 13:28

Koncert mladého houslisty slibuje ojedinělý zážitek

Horní Slavkov – Nevšední, ojedinělý zážitek. Ten nabízí houslový recitál Milana Al-Ashhaba v Pluhově domě v Horním Slavkově.

19.2.2018

Paní! Pane! Pojďte (si) hrát! aneb terapie divadlem v loketské ZUŠ

Loket – „V pobočce Základní umělecké školy Horní Slavkov v Lokti chystáme pro veřejnost něco opravdu ojedinělého,“ slibuje ředitel školy Jan Zapf.

12.2.2018

Malíře střídá fotograf. Výstava představí Jindřicha Štreita

Loket – Malby a grafiky loketského malíře s ruskými kořeny Nikolaje Kozlova vystřídají v atriu knihovny v Lokti fotografie.

11.2.2018

Divadlo v Rytířské přijede zahrát Mého nejlepšího kamaráda

Sokolov – Městské divadlo Sokolov uvede hru svých kolegů od autora Erica Assousa s názvem Můj nejlepší kamarád.

11.2.2018

Když Loket tančí ... na plese města

Loket – Sály loketského hradu se opět otevřou pro ty, kdož rádi tančí a hodují. 

11.2.2018

Do Březové na minipárty Karla Šípa a J.A.Náhlovského

Březová – Zcela nová a jedinečná talkshow Karla Šípa s hostem Josefem Aloisem Náhlovským.

10.2.2018

Kšanda vám řádně provětrá bránice

Horní Slavkov – Dobrou zábavu a skvělý umělecký zážitek slibuje komedie známého komika Jaroslava Sypala Kšanda, s níž zavítají 21. února do městského kulturního střediska herci pražských divadel.

8.2.2018

Občas byl v životě na střeše, občas v suterénu, teď je v (V) přízemí

Loket – Ještě pár dní mají návštěvníci loketské městské knihovny možnost zhlédnout v atriu výstavu obrazů a grafiky loketského malíře s ruskými kořeny Nikolaje Kozlova V přízemí. Rozhovor s umělcem vedl Vladimír Kalný.

4.2.2018

Šindelka navodil v sále knihovny silnou atmosféru

Chodov – Dalším autorem, který v rámci projektu Spisovatelé do knihoven zavítal do chodovské knihovny, byl Marek Šindelka.

29.1.2018

Výstavní síň hostí Sokolovský zázrak

Sokolov - Výstavu Sokolovský zázrak zahajuje v pondělí od 17:30 slavnostní vernisáží za účasti mladých autorů nový rok výstavní síň Klášterní kostel svatého Antonína v Sokolově. 

23.1.2018

Studenti i akademici sestaví z prací Sokolovský zázrak

Sokolov – Ne náhodou si vybrali organizátoři prostory klášterního kostela sv. Antonína z Padovy v Sokolově k pořádání unikátní výstavy. Ta se jmenuje Sokolovský zázrak a představuje výběr z prací studentů a absolventů ateliéru Kresby (škola Jiřího Petrboka) pražské Akademie výtvarných umění.

23.1.2018

Sokolovský rodák Jan Janoud vystavuje v zámku svá díla

Sokolov – Štětec a dláto. To jsou nejen pracovní nástroje sokolovského rodáka Jana Janouda, ale i název jeho výstavy Štětcem a dlátem.

18.1.2018

Do prostor kláštera míří výstava nazvaná Sokolovský zázrak

Sokolov – V pondělí 29. ledna jsou zájemci zváni na novou klášterní výstavu s názvem Sokolovský zázrak.

14.1.2018

Autorské scénické čtení Čau ségra doprovodí písně kapely Netřísk

Horní Slavkov – Další zastávkou autorského scénického čtení Zuzany Vajnerové Cerovské s názvem Čau ségra bude 18. ledna Pluhův dům.

11.1.2018

Morový rok 1938 na Sokolovsku přiblíží přednáška i kniha

Loket – Zajímá vás historie? Konkrétně co se dělo v osudovém roce 1938 na Sokolovsku? Pak byste si rozhodně neměli nechat ujít přednášku Vladimíra Bružeňáka v loketské knihovně.

9.1.2018

Úspěšní sokolovští ochotníci shánějí nové členy

Sokolov – Velmi úspěšné sokolovské Divadlo bez zákulisí zve mezi sebe každého, kdo má pocit talentu. A nemusí jít pouze o herce.

7.1.2018

Nabitou kulturní sezónu zpestří Šíp i populární Mirai

Chodov – Veleúspěšná talk show Karla Šípa, Českými slavíky oceněná skupina Mirai a další stálice české hudební scény, a to například Chinaski, okoření letošní kulturní sezónu v Chodově na Sokolovsku.

7.1.2018

Jak se rodí večerníčky? Vydejte se do světa pohádek na dobrou noc

Sokolov – Vyrůstalo na něm několik generací. Bez Večerníčkovy pohádky na dobrou noc děti nešly na kutě a možná mnozí z vás slýchali v dětství větu: Tak ještě umýt, večerníček a spát.

6.1.2018

Chodovské kino láme rekordy, přišlo šestnáct tisíc lidí

Chodov – Rekord v návštěvnosti pokořilo kino v Kulturním a společenském středisku v Chodově. Ve srovnání s předchozími lety zamířilo v minulém roce do biografu o tisíce lidí více.

4.1.2018

Staré Kraslice v obrazech se dočkaly vydání

Kraslice – Staré Kraslice v obrazech. To je název knihy někdejšího kronikáře Václava Kotěšovce, která je od prosince k dostání v kraslickém infocentru.

27.12.2017

Ať zůstanu stejnej, tak moc to nestojí, přeje si „Toulavej“

Loket – Ke svému vánočnímu koncertu zvolil letos „Toulavej z Lokte“ Vojta Kiďák Tomáško neobvyklé prostředí. Jak říká, běžně si sem chodí půjčovat knížky, tentokrát přišel pohladit po duši svými písničkami. Zahrál a zazpíval totiž v atriu loketské knihovny.

22.12.2017

Muzeum vydalo knihu o hledačích pokladů v regionu

Sokolov – Sektem a virgulemi. Přesně tak byla slavnostně pokřtěna nová kniha Rudolfa Tomíčka s názvem Benátčané v západních Čechách.

19.12.2017

Beseda s básníkem Adamem Borzičem studenty nadchla

Chodov – Naše třída G8 se zúčastnila besedy s básníkem Adamem Borzičem. Nebudu lhát, od besedy jsem si zpočátku nic nesliboval. Poezie mě obecně nikdy moc nepřitahovala a vždycky jsem žil s předsudky, že básníci jsou tak trošku „divní“. Navzdory všem očekáváním bylo setkání s panem Borzičem velmi příjemné.

19.12.2017

Vánoční koncert Vojty Kiďáka Tomáška pohladí na duši

Loket – Vojta Kiďák Tomáško, legenda folkové muziky nejen v našem kraji, zavítá do loketské knihovny. Tentokrát ne ale jako čtenář, nýbrž jako písničkář, který přijde posluchače pohladit na duši svými písničkami.

18.12.2017

Čekají nás koncerty, divadlo i cirkus

Karlovarský kraj - Kulturní sezona v roce 2018 připravená agenturou Vlny bude plná koncertů, divadelních představení, ale i nového cirkusu a opery.

15.12.2017

Po sérii koncertů se s Ještěřicí vydejte na Štědroranní výklus

Kraslicko – Nebývalý úspěch sklidila trojice vánočních benefičních koncertů, které na Kraslicku uspořádal Nadační fond Ještěřice.

14.12.2017

Taneční mistr, který roztančil celý Sokolov, slavil jubileum

Sokolov – Taneční mistr Josef Kábrt, jehož školou prošla řada generací, slavil devadesátiny.

14.12.2017

Na Vánoční trhy doputuje na statek Betlémské světlo

Královské Poříčí – Nová překvapení nachystali na třetí adventní neděli 17. prosince organizátoři Vánočních trhů na statku Bernard v Královském Poříčí. Vedle tvořivé Ježíškovy dílny a unikátní výstavy betlémů se návštěvníci mohou těšit na mimořádný okamžik, kdy se na nádvoří statku rozzáří Betlémské světlo.

10.12.2017

Roháči a ZUŠ Choir Melodie zazpívají koledy v Pluhově domě

Horní Slavkov – I v letošním roce zahrají Roháči na „Pluháči“. Jeden ze svých vánočních koncertů odehrají právě v koncertním sále Pluhova domu.

5.12.2017

Koledy v podání Roháčů rozezní kostel Nanebevzetí Panny Marie

Chlum Svaté Maří – Vánoční koncerty kapely Roháči z Lokte jsou v plném proudu a na řadě jsou v tomto týdnu dva v našem okolí.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT