VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

14.3.2016

Sokolovská kinokavárna Alfa, dříve Karpinsk, je tu už 40 let

Sokolov - V současné době nabízí Alfa filmy, výstavy, vernisáže, koncerty a také filmové víkendy

13.3.2016

Hvězdná sezona v Lokti táhne, na Kryštof kemp je vyprodáno

Loket – Kdo si nechce nechat ujít hvězdně nabitou koncertní sezonu v amfiteátru pod středověkým hradem v Lokti, měl by si pospíšit. Zásoby lístků v předprodeji na některé akce se totiž už povážlivě tenčí.

10.3.2016

Síň historie města nahrazuje muzeum

Chodov - Jakousi dominantu síně tvoří věrná kopie hornická chodby pro hlubinné dolování

8.3.2016

Osobnost města Sokolova bude nově večer věnovaný třem lidem

Sokolov - Podle vedení sokolovské radnice to bude důstojnější večer pro nominované osobnosti

7.3.2016

V klášterním kostele vystavuje malíř záhrobí Luboš Vetengl

Sokolov - Absolvent pražské AVU se věnuje také tetování. Hlavními tématy jeho tvorby jsou smrt, krajina a hroby

7.3.2016

Harmonikáři hráli pro Olgu Homolkovou

Sokolov - Zaplněná hala multifunkčního centra v Březové tančila při vystoupení jednotlivců i kolektivů

6.3.2016

Housle vzala poprvé do ruky v šesti, teď dobývá koncertní sály

Karlovy Vary - Housle ji fascinovaly od dětství, dnes s nimi dobývá koncertní sály… Talentovaná karlovarská houslistka DOMINIKA CHRASTILOVÁ studuje HAMU v Praze, ráda sportuje, učí se jazyky, pomáhá ve školce jako dobrovolnice, vyučuje děti v mezinárodní škole hru na housle, ráda čte i vaří. Zajímalo nás, jak vidí svou budoucnost, i to, jestli se znovu představí v Karlových Varech.

5.3.2016

Loket hostí výstavu Knižní grafika

Loket -  Expozicí umělecké knižní vazby při Městské knihovně Loket se práce studentů VOŠG Hellichova objevují již podruhé

4.3.2016

Bubny a zpěv jsou se mnou propojeny, říká Pavla Táboříková

Sokolov - Počáteční nedůvěru vždy ubila pevným rytmem, nefalšovanou energií a oddaností hudbě

3.3.2016

Ještěřice chystá Hry bez hranic, na týmy čeká Vysoká škola čarodějnická

Karlovarský kraj – Nadační fond Ještěřice působící v Karlovarském kraji prozradil, jaké téma bude mít letošní ročník recesistické soutěže Hry bez hranic u hranic. Na týmy z kraje bude čekat Vysoká škola čarodějnická.

3.3.2016

Festival Mitte Europa ohrožuje insolvence

Karlovarský kraj - Hudební svátek Mitte Europa, určený především milovníkům artificiální hudby, čelí existenčním problémům. Spolek Misslareuth 1990 Mitte Europa, tedy pořadatel festivalu, byl nucen, podat u Obvodního soudu v Drážďanech návrh na vyhlášení insolvenčního řízení.

3.3.2016

Galerie ukáže, jak se maluje Jednou tak, podruhé jinak

Chodov – Na dvě desítky pláten malíře Václava Maliny dorazily z Plzně do Chodova. V tamní Galerii u Vavřince si je nyní může prohlédnout také veřejnost.

2.3.2016

Dívka roku Zaira se chce stát veterinářkou

Kynšperk nad Ohří – Kynšperk volil Dívku roku již posedmnácté, patnáctiletá vítězka hraje ráda florbal a divadlo

2.3.2016

Knihovna v Lokti promítne snímek Hiphoperace

Loket – V pořadí už osmá z celkem dvanácti jarních projekcí se dnes uskuteční v atriu loketské knihovny.

28.2.2016

Mandrage startují show, po Plzni zamíří do Karlových Varů

Karlovarský kraj – Ke konci minulého roku vydala populární kapela Mandrage své čtvrté album Potmě jsou všechny kočky černý a dnes vyráží na turné, které se jmenuje Všechny kočky tour. Zahajuje jej v domovské Plzni, ostatně stejně jako své předchozí koncertní šňůry. 

27.2.2016

Líbí se mi slovo bohém, říká umělec

Loket - Miloš Löffler je malíř, výtvarník, 3D animátor a propagátor takzvané RAW výživy 

25.2.2016

Dvoranu by mohlo využít i německé muzeum

Loket - Ta je už více než rok prohlášena za nemovitou kulturní památku

24.2.2016

Mladí umělci pomohou hudbou záchranné stanici pro zvířata

Karlovy Vary - Baví vás kvalitní hip hop, večerní život, a ještě chcete během zábavy pomáhat? V karlovarském klubu Beat´n´Juice, který se nachází na ´Růžáku´, se chystá akce, kdy výtěžek ze vstupného půjde celý Petru Prokešovi a jeho zvířecí záchranné a odchytové službě a kočičímu útulku Konec toulání. Nebude nouze o zahraniční i domácí interprety a také tetovací salon.

23.2.2016

Mám krásné role a také milé lidi kolem sebe, říká Tomáš Savka

Sokolov - Tomáš Savka je český sólový a muzikálový zpěvák, finalista soutěže Česko hledá SuperStar. Rád se vrací do rodného Slavkova

22.2.2016

V Kraslicích vzkřísili masopustní veselici, večer završili ostřílení AC/DC

Kraslice – Masopustní průvod prošel po dlouhých letech městem Kraslice. Uspořádali ho místní nadšenci, kteří loni založili Kraslickou knihu rekordů. A do té se v sobotu zapisovalo hned několikrát.

22.2.2016

Malina Brothers představí nové album. Vyhrajte vstupenky s Deníkem

Sokolov - Legendární muzikant Charlie McCoy, je bez nadsázky označovaný jako nejslavnější světový hráč na foukací harmoniku

18.2.2016

Retro může být také muzeum

Cheb - Připomenutí designu a životního stylu 60. až 80. let minulého století je posláním Retromusea, které bylo otevřeno v Chebu. Ve stálé expozici je prezentován špičkový design prostřednictvím exponátů zapůjčených ze sbírek mnoha českých muzeí, zejména pak Národního technického muzea v Praze a Uměleckoprůmyslového musea. Tato dvě muzea jsou také hlavními partnery celého projektu.

18.2.2016

Malířky se snaží zachovat tradici malovaných vajíček

Kraslice – Kraslice v Kraslicích. To je název unikátní a ojedinělé výstavy, která už neodmyslitelně patří k tradicím města Kraslice na Sokolovsku.

18.2.2016

Do Chodova míří mexická latino hardcore legenda Thell Barrio

Chodov - Stalo se tradicí, že se chodovská pivnice Oáza pravidelně plní kapelami nejrůznějších stylů. Fandové tu najdou vše od alternativního rocku přes hip hop a funky až po styly nejbrutálnější, jako je death metal či grindcore. Na sobotu 20. února je tu však připravena lahůdka v letošním roce zatím nevídaná. Do tohoto západočeského městečka nedaleko Sokolova míří Thell Barrio se svým latino corem. Akce začíná ve 20:00 a garde jim bude dělat domácí noisové duo Hadem pro mého munga.

17.2.2016

Šmoldas, Born, Lucie revival i trhy. Chodov bude mít o kulturu postaráno

Chodov – Scénář na celou kulturní sezonu roku 2016 v Chodově má definitivní podobu. Obyvatelé města i jeho návštěvníci se tak mohou těšit na známé tváře ze showbyznysu, ale také na řadu tradičních akcí.

15.2.2016

Nejde o dril, ale o to, si tanec užít, říká kubánský tanečník Angelo

Sokolov - Salsa je prostě to „nejvíce"! Může se tančit sólo, stejně tak v páru a v jakémkoliv věku. Navíc její rytmus, pestrost a elegance z ní činí nezaměnitelný tanec. Však přijďte a uvidíte, zda vás taky náhodou nechytne ono mazlivé: „Chiqui chiqui pa, říká Angelo

15.2.2016

Most lásky navštívili manželé v Paříži a v Sokolově

Sokolov - Nedělním valentýnským svátkem všech zamilovaných zároveň vyvrcholil Národní týden manželství

14.2.2016

Malina Brothers představí v Sokolově nové album

Sokolov - Legendární muzikant Charlie McCoy, je bez nadsázky označovaný jako nejslavnější světový hráč na foukací harmoniku

12.2.2016

Historie Chodova láká, přednášky plní sál

Chodov – Ani filmové hity s herci světových jmen nevyprodaly v poslední době chodovský kinosál tak jako přednášky historika Miloše Bělohlávka. Nebývalý zájem o jeho povídání o Chodově potvrdil to, že o historii města se zajímá stále více obyvatel.

10.2.2016

Stovka dětí dva roky dřela na vlastním muzikálu Maja

Horní Slavkov – Dva roky trvaly přípravy na ojedinělé muzikálové představení Maja, které už ve čtvrtek představí hornoslavkovská základní umělecká škola. Na pódiu se za doprovodu legendárních písní skupiny ABBA představí hned stovka žáků. Premiéra je beznadějně vyprodaná.

8.2.2016

Myslivecký ples v Kraslicích okoření trubači Jagdhornbläser

Kraslice – Plesová sezóna v Kraslicích na Sokolovsku bude pokračovat oblíbeným Mysliveckým plesem.

8.2.2016

Veselí námořníci byli králi masopustu

Královské Poříčí – Dlouhý průvod vedený četníky a s koňským povozem, na němž se vezly děti v maskách, prošel v sobotu Královským Poříčím.

8.2.2016

V klášteře zazáří velká plátna Martina Krajce

Sokolov – Letošní výstavy současného českého výtvarného umění v sokolovském klášterním kostele svatého Antonína zahajují dnes expozicí pěti velkoformátových obrazů jednatřicetiletého pražského malíře a sochaře Martina Krajce z respektované umělecké skupiny OBR.

7.2.2016

V Galerii Imperial vystavuje obrazy výtvarnice a scénografka Táňa Macholdová

Karlovy Vary - Nejkratší a podle všeho i nejnevlídnější měsíc roku únor obvykle barvami moc nehýří, o výstavní síni karlovarského lázeňského hotelu Imperial se to ale letos říct rozhodně nedá. Své obrazy tu totiž vystavuje pražská, resp. klánovická výtvarnice a scénografka Táňa Macholdová, a ta barvami věru nešetří.

5.2.2016

Máte co ukázat? Přijďte, Sokolov hledá talenty

Sokolov - V porotě zasednou zpěvák Oto Teuber či finalista loňské SuperStar Daniel Křižka

5.2.2016

Kdo letos vládne? Král Karel IV.

Karlovarský kraj - Letošní rok bude Karlovarskému kraji vládnout král Karel IV. Města chystají k 700. výročí jeho narození nesčetné akce, pochody, zábavy, přednášky i soutěže. Karlovarský kraj na tuto významnou událost vyčlenil 3,2 milionu korun.

4.2.2016

Trosky nadchly novou pohádkou, divadelníci chystají další vystoupení

Kraslice – Divadelní soubor Trosky v Kraslicích má za sebou více než úspěšnou premiéru pohádky Jak vysloužilá zvířátka napravila loupežníky. Ochotníky přivítal v kulturním domě zaplněný sál. A právě spokojený divák je podle režiséra a scenáristy souboru Josefa BERANA pro Trosky to nejdůležitější.

3.2.2016

Kraslický Šnek zve na maškarní rej

Kraslice – Ve volnočasovém klubu Kraslický Šnek bude pořádně živo.

2.2.2016

Masopust láká na Valentýnský jarmark i zabijačkové hody na Bernardu

Královské Poříčí – Nezaměnitelná atmosféra masopustních rejů zavládne v sobotu 6. února v Královském Poříčí. Lidé si podle tradice dopřejí čas hodování a karnevalového veselí, které je obdobím hojnosti mezi dvěma postními dobami.

30.1.2016

Město Kraslice oživuje farmářské trhy

Kraslice – Město Kraslice se rozhodlo oživit farmářské trhy. Ty se uskuteční 10. února na prostranství u dětského hřiště vedle kostela.

28.1.2016

Blíží se krajské kolo Karlovarského skřivánka

Karlovy Vary - Už za několik dní se rozezní v Karlových Varech zpěv chlapců a děvčat v krajském kole 21. ročníku soutěže Karlovarský skřivánek.

27.1.2016

Městem projde průvod, chybět nebudou vepřové hody a muzika

Kraslice – Vepřové hody, průvod masek, taneční skupina, vystoupení kapel. Takový program nabídnou vůbec první novodobé šibřinky v Kraslicích na Sokolovsku.

27.1.2016

Knihovna promítne Tichou inkvizici

Loket – Třetí z jedenácti jarních projekcí bude dnes na pořadu v atriu loketské knihovny. Ta promítne od 18 hodin snímek Tichá inkvizice.

26.1.2016

Knihovna je plná, přednášky se stěhují

Chodov – Nebývalý zájem o přednášky historika Miloše Bělohlávka o Chodově donutil pořadatele přesunout povídání o historii města do větších prostor. Nejméně dvě únorové přednášky se tak uskuteční na Malé scéně v Kulturním a společenském středisku.

26.1.2016

Mirákl nelení a připravuje nové choreografie

Sokolov - Taneční skupina v současné době pracuje jak při MDK v Sokolově , tak v pobočce při ZUŠ v Ostrově

24.1.2016

Cubitus: Chceme být hodnotnou součástí kulturního života doma i v okolí

Loket - Rozhovor poskytl Deníku basbaryton souboru a jeho příležitostný mluvčí Jaroslav Hlavsa

22.1.2016

Výtvarníci přivezli do Čech textilní tvorbu

Chodov – Výtvarnická skupina Selene z partnerského města Oelsnitz/Erzgebirge zahájila středeční vernisáží svou výstavu v Chodově. Její autorky jsou už v seniorském věku a expozice v Česku patří mezi ty poslední.

21.1.2016

Výstava Co život dal a vzal představuje tvorbu Jarmily Sobotové a jejích přátel

Loket - Až do konce ledna a ještě týden potom bude v prostorách Městské knihovny Loket otevřená výstava „Co život dal a vzal" s všeříkajícím upřesněním „Retrospektivní výstava loketské umělecké knihařky Jarmily Sobotové a jejích učedníků".

20.1.2016

Kapela 3J zahraje Na Vleku

Kraslice – Před svými fanoušky vystoupí v sobotu kraslická rockově laděná skupina 3J.

19.1.2016

Knihovna promítne Úkryt

Loket – Druhý snímek v rámci projektu Promítej i ty! uvede ve středu 20. ledna od 18 hodin Městská knihovna v Lokti. Ten nese název Úkryt.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT