VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

6.12.2016

Adéla je jeho druhý koprodukční muzikál

Karlovarský kraj - O práci na muzikálu Adéla ještě nevečeřela a něco navíc se dočtete v rozhovoru s režisérem Zdeňkem Bartošem.

5.12.2016

Muzikálová zpěvačka vystoupila pro Ještěřice, chystají i vánoční koncert

Kraslice – Kostel Božího těla v Kraslicích rozezněla v sobotu hudba v podání muzikálové zpěvačky Kateřiny Herčíkové a jejích hostů. Ti tak na druhý advent podpořili Nadační fond Ještěřice.

2.12.2016

Historickou lokomotivou na Mikulášskou jízdu

Hřebeny - Historická vlaková souprava s parní lokomotivou 475.111 z roku 1947 bude v sobotu svážet návštěvníky na zříceninu hradu Hartenberg v Hřebenech.

1.12.2016

Tanečník a hvězda StarDance píše po večerech s maminkou pohádky

Loket - Kdo zachrání Pižďucha? Ptají se ve své knížce pohádek autoři, maminka se synem. Jeho jsme si zvykli vídat spíš na tanečním parketu nebo na televizní obrazovce, ji potkávají denně studenti na chodbách Integrované střední školy technické a ekonomické v Sokolově, kde pracuje jako speciální pedagog. Zuzana a Jan Onderovi. O své knížce i vzájemné spolupráci prozradili víc na křtu v loketské knihovně.

1.12.2016

Kapela Alison potěší dvojkoncertem

Kraslice – Hraje v novém složení a zase se těší na své fanoušky. Pro ty připravila oblíbené vánoční koncerty. Kapela Alison z Kraslic zahájila advent v Chodově. Více v rozhovoru se zpěvačkou Alenou Boháčovou.

1.12.2016

KSO uvede Slavné árie a operní scény

Karlovy Vary - Karlovarský symfonický orchestr uvede ve čtvrtek 1. prosince v Grandhotelu Amabassador Národní dům koncert s názvem „Slavné árie a operní scény". Koncert se koná ve spolupráci s Mezinárodním pěveckým centrem Antonína Dvořáka.

29.11.2016

Ještěřice opět pomáhají, advent zahájil nadační fond koncertem

Kraslicko – Nadační fond Ještěřice opět pomáhal. Rozdělil další peníze, které nashromáždil během pořádání vlastních charitativních akcí. Podpořit činnost fondu může veřejnost i během adventu. Ten Ještěřice zahájily o víkendu benefičním koncertem v kostele v Bublavě.

28.11.2016

Anděl Páně po jedenácti letech

První prosincový den vstupuje do kin pohádka Anděl Páně 2. Jen málokterý snímek letos vyvolává taková očekávání jako právě nový film režiséra Jiřího Stracha.

27.11.2016

Dvořákovy soutěže se zúčastnil rekordní počet pěvců

Karlovarský kraj - 51. ročník Mezinárodní pěvecké soutěže Antonína Dvořáka v Karlových Varech skončil. Do mnoha zemí a částí světa se zpět rozjela ekipa pěvců, jejich doprovodů, profesorů, rodičů, partnerů a přátel. Po loňském, padesátém, jubilejním ročníku jsme letos jako pořadatelé čekali určitý odliv nebo menší zájem o účast soutěžících. Opak se stal pravdou, neboť se soutěže v letošním roce zúčastnilo rekordních 110 pěvců z 19 zemí světa.

26.11.2016

Se svojí tvorbou se představí poprvé na veřejnosti

Loket - Večer poesie divožen je další z cyklu poetických večerů, tentokrát věnovaný ženám a ženství. Koná se v úterý od 18 hodin v Městské knihovně Loket. V rámci večera vystoupí karlovarská básnířka Michaela Kováčová. Rozhovor vedl Vladimír Kalný.

24.11.2016

Kynšperským mažoretkám nadšeně tleskali v Číně

Kynšperk nad Ohří - Bouřlivé ovace při závěrečném ceremoniálu sklidila pochodová show dospělých mažoretek Majorettes Kynšperk s orchestrem na mezinárodním hudebním festivalu v čínském Pekingu. Čínské publikum, které není zvyklé dávat své emoce najevo, strhly mažoretky k projevům nadšení a bouřlivého potlesku.

23.11.2016

Ve Slavkově rozsvítí vánoční strom obří loutka anděla

Horní Slavkov - Proč nerozsvítit vánoční strom poprvé o týden později než většina ostatních měst? Řekli si vloni ve Slavkově. A tak to zkusili. Lidí přišlo daleko víc, proto se letos rozhodli v tradici pokračovat. A letos i s jedním překvapením. Do Slavkova přiletí anděl. Během adventu čeká na návštěvníky řada novinek.

23.11.2016

Amfiteátr opět zažije silvestrovské oslavy

Loket - Rozsvěcení vánočního stromu s programem či dvoudenní vánoční trhy nejen na hradě patří už k pravidelným akcím, které táhnou do Lokte ročně tisíce návštěvníků. Vloni k nim přibyla další – silvestr v loketském amfiteátru pod širým nebem. A protože o ni byl opět velký zájem, rozhodlo se město z ní rovněž udělat tradici.

22.11.2016

Jiří Stach fotografoval i na dvou českých oscarových filmech

Loket - Pravděpodobně nejvýznamnější umělec, který v Městské knihovně Loket kdy vystavoval. V atriu jsou k vidění fotografie Jiřího Stacha, světově proslulého českého fotografa a výtvarníka.

21.11.2016

Malí i velcí svedli líté souboje ve vrhcábech

Loket - Naprosto dechberoucí třičtvrtěhodinový souboj byl k vidění v loketské knihovně. Svedli ho spolu Terezka Forejtková a Petr Bednář ve vrhcábech. Sobotní sychravé a nevlídné odpoledne totiž využili někteří zájemci právě k tomu, aby se zapojili do turnaje v této hře, který knihovna pořádala již podruhé.

20.11.2016

Vánoční nadílka od Roháčů bude bohatá

Loket - Za sebou mají na koncerty bohatý 41. rok svého působení na kulturní scéně, před sebou konec roku nabitý tradičními vánočními koncerty a v hlavě už plány na rok příští. Loketští Roháči umí hodně, jen jedno jim moc nejde – odpočívat.

20.11.2016

Do startu největších vánočních trhů v kraji zbývá jen osm dní

Karlovarský kraj - Takřka tři desítky stánků, vystoupení známých tváří, bruslení na náměstí… To všechno nabídnou chebské vánoční trhy, které jsou největší v celém Karlovarském kraji. Nudit se ale lidé nebudou ani v menších městech a obcích.

19.11.2016

Salvu vypálí ostrovští ostrostřelci

Nové Sedlo – Na blížící se adventní čas jsou připravení i v Novém Sedle. Obyvatelé se mohou těšit nejen na program při rozsvěcení vánočního stromu, ale čeká je i výlet do vánočních Drážďan nebo třeba pěkný koncert.

17.11.2016

Zpět do Evropy! Sokolovský „Hyde Park“ zve na živé obrazy

Sokolov - Vše začalo Zahradní slavností v Meditační zahradě na břehu sokolovského rybníka. Skupinka přátel se tu sešla na happeningu k výročí nedožitých 80. narozenin Václava Havla. Vzpomínalo se, diskutovalo, zpívalo a hrálo na kytary. Při deštivém odpoledni vznikl nápad pořádat při státních svátcích nově sokolovský Hyde Park.

16.11.2016

Scrabble trénuje hlavu, postřeh i slovní zásobu

Kynšperk nad Ohří - Luštíte rádi křížovky nebo si rádi hrajete se slovy? Pak možná právě vás tak jako několik nadšenců v kulturním středisku v Kynšperku by mohl chytnout scrabble. Hrát ho mohou děti i senioři, a dokonce se mohou v této hře stát i mistry republiky. Tak jako třeba hudebník Jarek Nohavica.

15.11.2016

Klienti Chráněného bydlení chystají Adventní večer

Sokolov - Sokolovské Chráněné bydlení srdečně zve na svůj již 21. adventní večer, který se bude tradičně konat v klášteře sv. Antonína Paduánského. Tentokráte jim pomohou s programem i klienti chodovské Mateřídoušky.

11.11.2016

Kapela diCaprio, hudba o mezilidských vztazích

Sokolov – DiCaprio, to je název nové regionální hudební formace, kterou tvoří ostřílení muzikanti. Frontmanem je zpěvák a kytarista Filip Koryta, známý například z kapely Friday či Glajstr Duo.

10.11.2016

Beruška Miluška učí děti hrou kamarádství a toleranci

Sokolov - Kamarádství, tolerance, vzájemné respektování. Ale také základní principy Úmluvy o právech dítěte. Beruška Miluška díky publikaci a sociálnímu interaktivnímu divadlu učí děti pohádkovou formou, jaká mají práva, úctě k přírodě, jak si neubližovat, být na sebe hodní nebo si uvědomovat, že žijí kolem nás i lidé s handicapem.

8.11.2016

Kostaričtí Billy The Kid navštíví ČR jen jednou, a to v Karlových Varech

Karlovy Vary - Jeden z vrcholů letošního podzimu v karlovarském Slash Baru se uskuteční noc před státním svátkem, ve středu 16. listopadu. Do krajského města totiž dorazí hardcore legenda Billy The Kid (na snímku) z Kostariky.

4.11.2016

Při workshopech trénuje s juniory, aby se nenudila

Sokolov - Tancuje od svých čtyř let. Dnes je jí deset a je mistryní světa. Andrea Čopáková ze Sokolova se s kamarádkami z Miráklu zúčastnila mistrovství světa v německém Wetzlaru, kde si děvčata s taneční choreografií NOHY vytancovala titul mistrů světa. „Andrejka je jednou z nejmladších sólistek, které jsme postavili. Bereme ji mezi starší, protože je hodně uvědomělá a zodpovědná," říká o své svěřenkyni vedoucí souboru Andrea Burešová.

4.11.2016

Emoce, dojetí, slzy, radost. S medailemi i spaly

Sokolov - Jsou mistři světa. Děvčata z Miráklu obhájila loňský titul a po Wintonových vlacích oslnila porotu i diváky choreografií NOHY. Možná teď někoho napadne, že holky ukolíbány svým velkým úspěchem vyhodí ty své šikovné nožky na stůl a budou si užívat slávu a odpočívat. Chyba lávky. V neděli se vrátily a už ve středu pilně trénovaly. Připravují nové choreografie i nové taneční projekty.

31.10.2016

Na středověkém hradě rejdili kostlivci a strašidla

Loket - Středověký hrad zdaleka nepatří jen prohlídkychtivým návštěvníkům. Konají se tu akce pro děti, v Rytířském sále jsou pravidelně koncerty či divadelní představení a dvakrát do roka zve hrad na dvoudenní jarmareční slavnosti.

30.10.2016

Mirákl znovu mistrem světa. NOHY zabodovaly

Sokolov, Wetzlar – Tanečníci z Miráklu obhájili na mistrovství světa v německém Wetzlaru v prestižní dětské modern kategorii titul mistrů světa s choreografií NOHY. V dalších dvou disciplínách se děti dostaly do finále.

27.10.2016

I handicapovaní dokážou vytvořit krásné věci

Chodov - Mají handicap, přesto vytvářejí krásné věci. Na prodejní výstavě v Městské galerii nabízejí klienti sociálně terapeutických dílen z Chodova a Sokolova své výrobky a sami si tak zároveň přispívají na akce, které pro ně pořádá Denní centrum Mateřídouška.

26.10.2016

Památník získali na poslední chvíli

Loket - Skutečný unikát, památník ze 40. let 19. století, přibyl mezi exponáty na výstavě Památníky v běhu času v loketské městské knihovně.

24.10.2016

Učit děti hudební výchovu, nebo zpívat v muzikálu. Lucku láká obojí

Březová - Pobrukovala si snad už jako miminko v peřince. Zpívala ve školce na besídkách, doma ve vaně, zpívala, kde to šlo. „Mě to hrozně bavilo. Když jsem byla malá, pořád jsem mamce zpívala," říká dnes čtrnáctiletá Lucie Šreinová z Lokte. Tak ji maminka přihlásila v šesti letech do základní umělecké školy na zpěv a udělala dobře. Lucku zpívat pořád baví, koncertuje a vystupuje při různých akcích a na soutěžích sbírá jedno ocenění za druhým. Naposledy v sobotu na Březovském lístku.

21.10.2016

Malí hudebníci se učí od těch zkušených

Sokolovsko - V chodovském KASSu se konal společný koncert Felixe Slováčka a Bigbandu Červení panteři. Nebyla to první spolupráce bigbandu a tohoto umělce. Červení panteři vznikli a fungují pod hlavičkou novorolské základní umělecké školy, která má už dva roky pobočku v Novém Sedle, a spolupracují se ZUŠkami v Chodově i v Horním Slavkově. O Červených panterech jsem si povídala s jejich vedoucí Květou Teturovou.

19.10.2016

Film Sokolov zahájí snímek Vyšší moc

Sokolov – Už v pátek odstartuje v Sokolově 16. ročník filmového festivalu Film Sokolov, jehož letošním dramaturgickým tématem je Kontakt. Vše propukne úderem půl osmé večer slavnostním zahájením v Městském kulturním domě v Sokolově.

19.10.2016

Hlavní cenou pro tanečníky bude Camp v Chorvatsku

Chodov - Možnost vytvořit zahajovací vystoupení pro finále v pražské Lucerně, deset tisíc korun a letos nově hlavní cena – pobyt pro deset tanečníků zdarma na Mia Beach Camp v Pakoštane v Chorvatsku. To jsou ceny, které získá vítěz letošního ročníku taneční soutěže Mia league. Jedním z měst, kde mohou soutěžící sbírat body, je i Chodov. Hlavními vítězi ročníku 2015 jsou tanečníci z chodovské skupiny Rytmus.

16.10.2016

Koncertní podzim bude na třech scénách

Karlovarský kraj - Letošní sezona open air koncertů pod hlavičkou Vlny Music skončila, to ovšem neznamená, že by pořadatelé z agentury zaháleli. Po celý podzim mohou lidé navštěvovat zajímavé koncerty v Lidovém i Národním domě a nově spolupracují Vlny také s klubem Brooklyn.

12.10.2016

Můžeš kreslit, můžeš psát... Památníky jsou vlastně lidová tvořivost

Loket - Památník. Většina z nás ho má spojený s dětstvím, školou, kamarády, rodiči, učiteli. Ale nebylo tomu vždycky tak. V loketské knihovně právě probíhá výstava Památníky v běhu času. Můžete na ní vidět, jak se měnily památníky od konce 19. století do současnosti. Zajímavou přednášku o historii památníků si k výstavě připravila Eva Vlasáková.

11.10.2016

Do MDK se po devíti letech vrací studentský festival Film Sokolov

Sokolov – Po devíti letech se do MDK Sokolov vrací festival Film Sokolov. Konat se bude ve dnech 21. až 23. října. Každý rok festival zastřešuje jedno ústřední téma. V letošním roce jím bude Kontakt. Filmoví dramaturgové a pořadatelé se na něj dívají z několika úhlů, a tak připravili pro návštěvníky pestrý filmový program, který nabídne celovečerní, krátké i dokumentární snímky z celého světa, dvě přednášky i zábavný doprovodný program.

8.10.2016

Cestovatelský festival vyhráli Turci

Karlovy Vary - Nejprestižnější cenu Festivalu filmů o cestovním ruchu a turistice Tourfilm 2016, Grand Prix Tourfilmu, si letos odváží Turecko za snímek Turkey: Home of Torquoise, režiséra Daghana Celayira.

6.10.2016

Vnitřní světlo obrazů Františka Matouška v Sokolově

Sokolov – Klášterní kostel svatého Antonína v Sokolově hostí od začátku týdne výstavu pláten malíře Františka Matouška nazvanou Vnitřní světlo/Svatý Antonín a jiné obrazy.

5.10.2016

Historické osobnosti se představují

Chodov - Publikace Zapsali se do dějin Chodova, zatím v elektronické podobě, představuje dvanáct historických osobností, které utvářely Chodov tak, jak ho dnes známe. Město plánuje nejen vydání brožury v tištěné podobě, ale historik města nevylučuje ani její pokračování.

4.10.2016

Světová premiéra unikátní výstavy fotografií českého malíře Zdeňka Sýkory

Karlovy Vary - Poprvé v historii je uveden český malíř Zdeněk Sýkora jako fotograf. Interaktivní galerie Becherova vila představila veřejnosti na šest desítek fotografií z rané Sýkorovy tvorby z rozmezí let 1937 až 1945.

4.10.2016

Nové knize nechybí pohotový jazyk ani humor

Sokolov - Místní spisovatel Michal Březina napsal a pokřtil svou novou knihu Měsíční deník. Jde o humornou sci-fi, jejímiž kmotry se stali autor uměleckých výstav, publicista a kritik Josef Vomáčka a ředitelka Městské knihovny Sokolov Daniela Drobečková.

4.10.2016

Romeo a Julie v hanáčtině. Týden knihoven bude pestrý

Sokolovsko - Týden knihoven, letos již 20. ročník, probíhá letos od 3. do 9. října. Tuto celostátní akci vyhlašuje pravidelně Svaz knihovníků a informačních pracovníků a zapojuje se do ní i řada knihoven v našem regionu, které nabízí svým čtenářům i široké veřejnosti řadu akcí, besedy, výlety, autorská čtení, ale také třeba amnestie pro zapomnětlivé čtenáře nebo možnost roční registrace zdarma.

3.10.2016

Lidem změna příliš nevadila

Sokolovsko - Vodácká sezona pro letošní rok skončila. Organizátoři i samotní vodáci si ji pochvalují co do délky. V sobotu naposledy jeli řeku, tentokrát z Kynšperka do Sokolova, kam se z Lokte přesunulo Zamykání Ohře.

30.9.2016

Ještě jste neviděli lehce erotickou komedii Slepice?

Karlovy Vary - Činohra Karlovarského městského divadla připravila na tento víkend derniéru své úspěšné inscenace Slepice. Autorem mimořádně vtipné komedie je jeden z nejhranějších ruských dramatiků současnosti Nikolaj V. Koljada.

27.9.2016

Vodáci zamknou řeku Ohři. Letos v sokolovské loděnici

Sokolovsko - Vodácká sezona skončí v sobotu zamčením Ohře. Řadu let tato akce probíhala v loketském amfiteátru. Letos ale došlo ke kolizi termínů dvou akcí. Do amfiteátru se tak rozšíří Vinobraní a vodáci se přesunou do svého tábořiště v Sokolově. „Protože z hlediska Lokte je priorita víno a ne vodáci, byli jsme požádáni, abychom amfiteátr uvolnili," vysvětlil pořadatel Zamykání Ohře Míla Pražák. Vodáci tedy poplují z Kynšperka do Sokolova, kde v loděnici proběhne kulturní program.

27.9.2016

Národní památkový ústav ocenil obnovu Hartenbergu

Hřebeny – Majitel hradu Hartenberg Bedřich Loos a Občanské sdružení Hartenberg získali Stříbrnou plaketu v rámci 3. ročníku Ceny Patrimonium pro futuro za záchranu zříceniny hradu.

26.9.2016

Svatováclavské slavnosti uložily městské sady k zimnímu spánku

Kraslice – Městské sady v Kraslicích, kde se pod širým nebem koná přes rok řada kulturních akcí, jsou po víkendu uloženy ke spánku. Sezónu uzavřely sobotní Svatováclavské slavnosti pod taktovkou Dechové hudby Horalka. Sady i letos navštívily stovky lidí, kteří se mohou těšit na příští nabitou sezónu.

24.9.2016

Pití piva bylo společenskou povinností

Loket - Kdyby takové byly hodiny dějepisu, tak by historie byl asi můj nejoblíbenější předmět ve škole. Možná jsem nebyla jediná, koho tahle myšlenka napadla. Ta zajímavá dvouhodinovka proběhla v loketské knihovně a ´vyučujícím´, který zaujal, pobavil, poučil, ale taky donutil k zamyšlení, byl současný nejpopulárnější autor historických románů a detektivek Vlastimil Vondruška.

23.9.2016

Sokolovská čurda je tu. Přijeli amatérští ochotníci z celých Čech

Sokolov - V Sokolově mají opět po roce dostaveníčko ochotníci z různých koutů naší republiky. Ve dnech 23. až 25. září se zde totiž uskuteční další ročník celostátní nesoutěžní přehlídky divadelních amatérských souborů s názvem Sokolovská čurda.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT