VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

22.9.2016

Slavnosti a jubilejní běh završí sezónu v sadech

Kraslice – Plná hudby a zábavy byla letošní kulturní sezóna v Městských sadech v Kraslicích. Ve velkém se ponese i rozloučení s ní, a to již nadcházející sobotu, kdy se v sadech pod taktovkou Dechové hudby Horalka uskuteční již 14. ročník Svatováclavských slavností.

21.9.2016

Jeviště, mikrofon, lidi, co přijdou, to je velká droga, říká Vojta K.Tomáško

Loket -  Na toulkách po okolí Lokte, s kytarou na zádech ve vlaku nebo v autobuse, na pódiu, kde svými písničkami rozdává radost i nutí k zamyšlení. Tam všude se s ním můžete potkat. Vzrůstem sice malý, ale v muzikantském světě pojem, takový velký malý muž v loketském vydání. Vojta Kiďák Tomáško.

21.9.2016

O víkendu na Olovskou pouť

Oloví – Mší svatou v kapli v Horním Oloví začne letošní Olovská pouť, která se uskuteční již v sobotu.

20.9.2016

Vystaveny jsou i knihy z doby kamenné nebo ledové

Loket - Výstava Ze sbírek knižní vazby, která probíhá v loketské knihovně, přitahuje pozornost návštěvníků. Ti si mohou prohlédnout téměř kompletní sbírku expozice muzea knižní vazby, které sídlí právě v knihovně.

19.9.2016

Žesťové kvinteto míří do kraje, zahraje v Kraslicích

Kraslice - Žesťové kvinteto města Plzeň vystoupí v úterý 20. září od 19 hodin v koncertním sále Základní umělecké školy v Kraslicích na Sokolovsku. V první polovině večera zazní hudba předních mistrů renesance a baroka. V druhé polovině programu si přijdou na své milovníci jazzu a filmové hudby. Žesťové kvinteto přiveze do hudebního města umělecký vedoucí souboru Jan Vitinger, který Deníku poskytl rozhovor.

19.9.2016

V Karlových Varech se opět odehraje festival Vzbuďme Vary, coby budíček kultury

Karlovy Vary - Jako budíček svého druhu poslouží například pouliční divadlo, střešní muzicírování, na míru místa ušitá taneční performance, improvizovaná divadelní procházka či veřejná diskuze o kultuře na varské periferii. Vše se uskuteční už ve dnech od pátku 23. do neděle 25. září.

19.9.2016

Děti chtějí nocovat v knihovně. Doložku do pasu dostanou jen nejpilnější čtenáři

Loket - Městská knihovna začala vydávat dětem cestovní pasy do Království Librínie. Ty je motivují ke čtení, protože nejpilnější čtenáři dostanou příští rok pozvánku na Noc s Andersenem, o kterou je mezi dětmi velký zájem.

18.9.2016

Podzimní divadelní sezonu už posedmé zpestří festival Best Fest

Karlovarský kraj - To nejlepší z české divadelní scény představí sedmý ročník festivalu Best Fest. Od října začíná v Karlovarském městském divadle a na jeho jevišti představí to nejlepší z české divadelní scény. Více o festivalu v rozhovoru s ředitelkou divadla Danou Neumannovou.

17.9.2016

Karlovarská galerie představí umění bývalého Ruského impéria

Karlovarský kraj - Galerie umění Karlovy Vary představuje ve své hlavní budově jedinečnou výstavu ruského umění. Výstava s názvem Tváře Ruska / Ruské malířství 19. a počátku 20. století pochází ze sbírky Galerie výtvarného umění v Náchodě. 

17.9.2016

58. ročník Dvořákova karlovarského podzimu je pragmatický a konzervativní

Karlovarský kraj - Včera začal 58. ročník hudebního festivalu Dvořákův podzim. Jedná se o nejstarší hudební festival v Karlových Varech. Letos bude více pragmatický a konzervativní, s inovací.

16.9.2016

Malá scéna to má pojištěné i na ´nejvyšších místech´

Loket - Oživila loketské náměstí. Už druhým rokem probíhal kulturní program nejen v amfiteátru a na hradě, ale i na Malé scéně. A osvědčila se, koncerty letos zhlédlo více diváků než vloni.

15.9.2016

Novinky i klasika. Nabídka bude velmi pestrá

Loket - Sezona v amfiteátru pro letošní rok skončila. Nabídla pestrou směs žánrů a bohatý program. Co bylo největším tahákem, jak se organizátoři vypořádali s letošním rozmarným létem a co třeba chystají na sezonu příští, prozradil v rozhovoru Vladimír Suchan z Vlny music agency.

14.9.2016

Lidé podpořili domov pokojného stáří v Ostrově

Loket - Na charitu mohli přispět lidé v Lokti. Benefičním folklorním odpolednem vyvrcholil letošní ročník Karlovarského folklorního festivalu. Výtěžek z dobrovolného vstupného putuje Domovu pokojného stáří a dennímu stacionáři v Ostrově.

12.9.2016

Letní kino na koupališti Michal přilákalo diváky

Sokolov – Kino Alfa v Sokolově díky svým moderním technologiím či promítáním filmových premiér dosahuje zvýšeného zájmu diváků. Po právě skončených prázdninách to však může říci i letní kino na sokolovském koupališti Michal. Při své druhé sezoně zaznamenali pořadatelé zvýšený zájem diváků.

12.9.2016

Na Hornické pouti se představily i národnostní menšiny

Sokolov - Hornický průvod městem, Den s Armádou České republiky, Světový den shybu, ukázky práce policie nebo Den národnostních menšin. A samozřejmě spoustu dobré zábavy, taneční vystoupení, koncerty, vyžití pro děti a taky stánky s dobrým jídlem a pitím. Hornická pouť v Sokolově nabídla v sobotu po celém městě bohatý program, který přilákal tisíce návštěvníků.

9.9.2016

Knížky z Lokte docestovaly až na severní polární kruh

Loket - Knížky z loketské knihovny si letos také užily prázdninové cestování. V rámci soutěže Vezmi knihu do světa vyrazily nejen po vlastech českých, ale i do vzdálenějších míst světa. A pokud jejich spolucestující majitelé udělali fotku a poslali ji včas do knihovny, jejich jméno se mohlo ve středu objevit mezi vyhodnocenými.

7.9.2016

Hudba, divadlo, plesy či přednášky. Music club Alfa je multižánrový

Sokolov - Koncerty kapel veškerého žánru, možnost natočení demonahrávek, divadelní, estrádní představení, show, maturitní plesy, workshopy, večírky a zábavy, to všechno jsou plány Music clubu Alfa, který od června funguje v prostorách kinokavárny Alfa. „Nechceme být jen hudebním klubem, ale multižánrovým," říká jeden z provozovatelů a zakladatelů Petr Schneider.

5.9.2016

Loket tančil celou noc na hity 90. let. Přijel i Captain Jack a Fun Factory

Loket – Návrat do devadesátých let zažilo v sobotu město Loket. Amfiteátr pod hradem hostil druhý ročník Eurodance megaparty, na kterou zavítaly legendy taneční muziky. Tahákem byly skupiny Milli Vanilli, Fun Factory či Captain Jack. Téměř sedmihodinovou show si nenechaly ujít stovky návštěvníků.

3.9.2016

Sex, drogy & charleston je název první desky chodovské kapely Pokračující Závada

Chodov - Chodovská kapela Pokračující Závada začínala předěláváním hitů z 80. a 90. let do punku a rock´n´rollu. Za několik let své existence však vyrostla a nyní už lidem servíruje i vlastní skladby, což momentálně dokazuje na svém novém CD, které vydala a pokřtila v minulých dnech. Přes to všechno členy neopouští smysl pro humor a nadsázka, která jde cítit i z aktuálních novinek. O hudbě, novince Sex, drogy & charleston i dalším dění jsme se bavili s kytaristou Dušanem a basákem Milanem.

3.9.2016

Záchranáři poradí laikům, jak správně pomoci při nehodě

Karlovy Vary -  Svět záchranářů vás naučí, jak se chovat ve vypjatých situacích a nezmatkovat. Stane se tak v neděli 4. září, kdy se na prostranství za KV Arenou uskuteční akce Ty to zvládneš Live, která naváže na celorepublikovou kampaň, jež upozorňuje na nejčastější chyby laických záchranářů při dopravních nehodách a naopak ukazuje, jak to dělat správně. Akci doprovodí i koncert Petra Koláře.

2.9.2016

Porcelánové slavnosti opět potěší každého milovníka mís, hrnků i váz

Karlovy Vary - Prostranství před Grandhotelem Pupp se příští týden promění v baštu všech ´porcelánoholiků´.

30.8.2016

V klášteře budou k vidění skvosty architektů

Sokolov - Do prostor sokolovského klášterního kostela svatého Antonína Paduánského míří jedinečná výstava s názvem Pražský funkcionalismus. Chybět na ní nebudou archivní snímky architektonických skvostů modernity českých architektů.

29.8.2016

Jarmark se povedl, příští rok má být ještě větší

Kraslice - Včelovina, medovina, sýry, koláčky, kvašáky, česnek, perníková srdce, oblíbená pochoutka dětí cukrová vata či žužu, kolotoče, výstava zvířectva či maratón muziky. To byl sobotní kraslický jarmark, který se podle ředitele pořádající kraslické knihovny Petra Fridricha nadmíru povedl. Již druhý den však spřádal v hlavě plány na další ročník.

29.8.2016

Folková Ohře: Diváci zpívali s kapelami i tancovali

Kynšperk nad Ohří - Příjemné prostředí vodáckého tábořiště, krásné letní počasí, lidé posedávající na lavičkách ve stínu vzrostlých stromů, v občerstvovacím stanu nebo jen tak na dece na trávě, na pódiu střídá jedna kapela druhou a prostor u vody zaplňují tóny folku a country. To byl 14. ročník festivalu Folková Ohře, který se po celý víkend konal v Kynšperku.

27.8.2016

Zátěž se vyrovná vrcholovým sportovcům

Sokolov - Soubor ověnčený řadou titulů mistrů světa či Czech Dance Masters, vystupuje na řadě akcí, během roku je jich až 50, v televizi, jezdí po světě – Mirákl. Jeho výsledky jsou vidět, prezentují se v médiích. Co se ale skrývá za nimi? O Miráklu jsem si povídala s vedoucí a hlavní choreografkou Andreou Burešovou.

26.8.2016

Prázdniny zakončí jarmarky i festivaly

Karlovarský kraj – Konec letních prázdnin se nezadržitelně blíží. Strávit ho v Karlovarském kraji můžete kulturou. O víkendu budou na pořadu dne jarmarky, koncerty i festivaly. Živo přitom bude i na samotném začátku školního roku.

26.8.2016

Recykliteratura? Recese, hraní i pro dospělé

Loket - Příjemné prostředí zahradní hospůdky U Gardnera, parta lidí kolem venkovního stolu, hlavy skloněné na knížkami, v ruce nůžky a před sebou fotografie ze starých magazínů a lepidlo. A co chvíli zaznívá: To je dobrý, to sedí! A smích. To všechno dohromady byl středeční workshop recykliteratury, který tu pořádala městská knihovna.

25.8.2016

Vodácké tábořiště nabídne o víkendu řádnou porci folkové muziky

Kynšperk nad Ohří - Víkend plný folkové muziky si budou moci užít všichni, kdo dorazí do vodáckého tábořiště Dronte v Kynšperku nad Ohří. Po oba dny se tam bude konat festival Folková Ohře.

23.8.2016

Památníky bývaly převážně mužská záležitost

Loket - Máte doma památník, váš, rodičů nebo prarodičů, a jste ochotni ho zapůjčit? Městská knihovna v Lokti připravuje na září soubornou výstavu soukromých památníků a přivítá jakýkoli exemplář.

22.8.2016

Kubašta byl nejenom ilustrátor, ale hlavně fenomenální papírový inženýr

Karlovarský kraj - Městská knihovna Loket v současnosti hostí výstavu s celorepublikovým dosahem prostorové knihy a betlémy Vojtěcha Kubašty. Pro značný zájem návštěvníků bylo trvání výstavy prodlouženo do 4. září. S majitelem exponátů Janem Marouškem si povídal kurátor Expozice umělecké knižní vazby při Městské knihovně Loket Vladimír Kalný.

22.8.2016

Vyprodaný Kryštof kemp v Lokti: ztracené děti i žádost o ruku

Loket – Nejočekávanější a měsíce dopředu vyprodaný. Takové přívlastky měl oblíbený Kryštof kemp 2016, festival pro všechny generace, který se o víkendu opět po dvou letech konal v Lokti. Hlavním tahákem byla jak jinak než populární havířovská skupina Kryštof, která přijela do stanového městečka na zdejší fotbalové hřiště už v pátek.

21.8.2016

Soutěže, hry, filmy, workshopy, výstavy. Loketská knihovna se činí

Loket – Stačí fotky ze starých magazínů, texty z vyřazených knih, trocha fantazie, možná i špetka humoru a můžete se pustit do recykliteratury. Městská knihovna v Lokti vám to umožní na svém středečním workshopu.

21.8.2016

Jeden film za druhým, světové filmaře kraj zaujal

Karlovarský kraj - Kam míří filmaři vytvářet svá díla nejčastěji po Praze? Oficiální statistiku k dispozici nemáme, ale na přední pozici bude v Česku určitě Karlovarský kraj. Vzniká tady jeden film za druhým, a to už hezkou řádku let.

19.8.2016

Letošní Den horníků nabídne řadu novinek

Sokolov - V Sokolově vrcholí přípravy na Den horníků, který je tradičně spjat s hornickou poutí. Letošní oslavy by měly být zase o něco větší. Nově bude ozvučeno sedm pódií v Sokolově. Kromě tradičního představení složek integrovaného záchranného systému (IZS) přijede letos i Armáda ČR takzvaně v plné polní. Chybět nebudou multikulturní kulinářské zážitky národnostních menšin ani koncerty populárních kapel. Pouť si nenechají ujít ani delegace tří německých měst a zástupců vlády ČR. Chystá se i Světový den shybů.

18.8.2016

Někdy nastane i výbuch, potvrdil alchymista

Loket - Alchymie a chemie. Jde to dohromady? Někteří lidé tuto možnost naprosto vylučují. Někteří naopak tvrdí, že se obě disciplíny vzájemně doplňují. „Jsem povoláním chemik," říká Petr Zavadilík. Jako alchymista si říká Gorvin a vystupuje při různých oslavách, na středověkých historických trzích, a dokonce i na svatbách.

16.8.2016

Pokud nebude vydělávat hudba mně, budu vydělávat já pro hudbu, říká zpěvák

Sokolov – Moderátor, bavič, muzikant tělem i duší, ale především zpěvák. To je čtyřiadvacetiletý Tomáš Dvořák ze Sokolova, který když nedrží v ruce mikrofon, sedí za katedrou na základní škole.

14.8.2016

O památky je letos v regionu velký zájem

Karlovarský kraj - Rekordní počet lidí už letos navštívil památky v Karlovarském kraji. Mezi nejvyhledávanější patří například barokní zámek v Bečově nad Teplou, středověký hrad v Lokti nebo klasicistní zámek v Kynžvartu. Návštěvnická sezona ale zdaleka nekončí, lidé se mohou těšit na řadu zajímavých akcí.

13.8.2016

Výstava o putování do kaliningradské oblasti zachycuje české a ruské dějiny

Karlovarský kraj - V rámci sedmistého výročí narození Karla IV. se ve Vřídelní kolonádě v Galerii Na Ochozu koná výstava s názvem Pruské putování Karla IV. „Výstava má být svědectvím o poutavých stránkách ruské a české historie.

12.8.2016

Výstava v loketské knihovně vrátí návštěvníky do dětských let

Loket - V loketské městské knihovně pokračuje velmi úspěšná výstava geniálního ilustrátora, tvůrce pop-up Vojtěcha Kubašty. Na výstavě je představen kompletní výběr z jeho tvorby, od knižních ilustrací, grafických listů, reklamních materiálů a pohlednic až k velkému množství prostorových knih a betlémů.

12.8.2016

Michal Prokop připravil dvoudenní oslavy v loketském amfiteátru

Loket - Dva dny plné rockové muziky čekají od dneška na fanoušky v přírodním amfiteátru v Lokti. Na řadě je totiž akce nazvaná Krásný ztráty Live -70, kde oslaví Michal Prokop své sedmdesátiny.

11.8.2016

Chci na příkladech konkrétních osudů přibližovat lidem jejich město

Chodov - Když se řekne historik, většinou si podvědomě představím vousatého, vážného, přísně vyhlížejícího staršího pána. Přede mnou ale sedí sympatický, usměvavý, příjemně vyhlížející mladý muž, který měl to štěstí, že se mu celoživotní koníček stal povoláním. Jmenuje se Miloš Bělohlávek a pracuje jako historik města Chodova.

10.8.2016

Vladimír Hrubý pouští divákům filmy plných 32 let

Sokolov - Poprvé promítal v roce 1984 v sokolovském kině, kterému zůstal věrný dodnes

9.8.2016

Netřísk je svůj, tak zní motto chodovské kapely

Loket - V rámci letních koncertů na Malé scéně na loketském náměstí se posluchačům představila chodovská kapela Netřísk. O současnosti i budoucnosti jsem si po vystoupení povídala s jedním ze zakládajících členů Petrem Cerovským.

8.8.2016

Rockové sady Kraslice? To byl pořádný nářez!

Kraslice - Kdo nezavítal v sobotu do městských sadů v Kraslicích, může jen litovat. Vystoupil zde zajímavý výběr kapel z celé České republiky a své umění předvedli i borci ze zahraničí. Konal se zde totiž v pořadí již 14. ročník Rockových sadů a bylo se opravdu na co dívat

6.8.2016

Korunovační klenoty z písku

Karlovy Vary - Sochař Tomáš Bosambo pracoval tento týden na třetí z pískových soch, které ve veřejném prostoru Karlových Varů připomínají 700. výročí narození Karla IV.

5.8.2016

Kam v kraji za kulturou?

Karlovarský kraj - Už dnes zazní poslední z koncertů třiadvacátého ročníku Hrnčířského swingu. 

4.8.2016

Metaloví fanoušci míří do Kraslic

Kraslice - Na porci kvalitní tuzemské i zahraniční muziky se mohou těšit fanoušci, kteří v sobotu 6. srpna zamíří na Rockové sady v Kraslicích. Výběr kapel je letos opět zajímavý.

2.8.2016

Závěr letní sezóny na Bernardu zpestří Janek Ledecký

Královské Poříčí - Na výjimečný kulturní zážitek se mohou v závěru prázdnin těšit příznivci chytré a pohodové muziky. V pátek 26. srpna totiž na statku Bernard v Královském Poříčí vystoupí populární zpěvák, kytarista a skladatel Janek Ledecký se svojí kapelou. Koncert v komorním prostředí slibuje nezaměnitelnou atmosféru letního večera, kdy pod širým nebem zazní oblíbené hitovky i romantické písně z repertoáru ostříleného muzikanta patřícího mezi stálice české hudební scény. Začátek je v 19 hodin.

2.8.2016

Předškoláci si letní tábor pořádně užívali

Sokolov - Letní příměstské tábory jsou určeny především školákům, v nabídce je však i jeden, na který se mohou přihlásit předškoláci. Jmenuje se Šikulové a jeho zaměření je velmi pestré.

31.7.2016

Hrajte si s knihovníkem i o prázdninách

Loket - Knihovna není jen o knihách, ale i hrách a zábavě. Městská knihovna v Lokti organizuje o prázdninách Druhé prázdninové herní odpoledne. Tentokrát poprvé s knihovníkem.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT