VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

13.5.2016

Do Kraslic na ojedinělý Revival fest i Pink Floyd

Kraslice – Přední české revivalové formace si dají už 2. července dostaveníčko v Kraslicích na Sokolovsku. Uskuteční se tam v kraji ojedinělý Revival fest. Pořadatelé slibují při čtvrtém ročníku opět to nejlepší z revivalových formací.

13.5.2016

Nejvíce open air koncertů v kraji má loketský amfiteátr

Karlovarský kraj – Léto se blíží a od poloviny jara jsou v našem regionu k slyšení nejrůznější koncerty a festivaly pod širým nebem. Jedním z největších dějišť těchto happeningů u nás je amfiteátr Loket, a to i díky práci Agentury Vlny.

12.5.2016

Do Sokolova na výstavu železničních modelů

Sokolov – Výstavu železničních modelů chystá na konec května Model klub Sokolov ve spolupráci s tamním domem dětí a mládeže. Právě tam se výstava uskuteční.

11.5.2016

S lehkostí o striptýzu duše a umění

Sokolov - Světaznalá žena a matka dvou dcer Drahomíra Němcová Jandová v současnosti vystavuje svá díla v klášterním kostele sv. Antonína Paduánského. Něco málo o jejím díle a životě se dočtete v rozhovoru s výtvarnicí.

9.5.2016

Recykliteratura podněcuje fantazii tvůrců i čtenářů

Loket - Fenomén recykliteratury se pomalu šíří celým Českem. Tvůrci tohoto výjimečného projektu jsou Vojtěch Mašek a Karolína Voňková.

7.5.2016

Život Karla IV. nejsou jen historická fakta. Divadlo jej ukáže s humorem

Karlovy Vary - Komedii Karel IV. aneb Strasti Otce vlasti (Zač je toho Loket) napsal režisér činohry Karlovarského městského divadla Jiří Seydler. Jedná se v pořadí již o její dvanáctou premiéru, která má jediný úkol, a to bavit.

5.5.2016

Bratři Čapkové opět ožili na jeden podvečer v Lokti

Loket - Věra Kubová na jeden večer oživila svým vyprávěním bratry Čapkovy i s dobou, ve které žili.

4.5.2016

Motorband slaví třicet let na scéně

Západní Čechy - Ani se mi tomu nechce věřit, ale od chvíle, kdy mi jen tak mezi řečí Petr Janda podal kazetu s ostře řezaným nápisem MOTORBAND se slovy: „Tihle u mě dnes na Propasti natočili dva singly pro Rockmapu a mám pocit, že by se jim měl někdo věnovat a dotáhnout je do první bigbítový ligy", uplynulo už 30 let.

4.5.2016

Hezký ústav nestačí. Děti potřebují rodinnou péči

Sokolov - Kapacita tří stovek lůžek v ústavních zařízeních pro děti je v Karlovarském kraji prakticky plně obsazená. Náš region se v tomto ohledu bohužel řadí k nejhorším.

2.5.2016

Do knihy rekordů přibyl další zápis, čarodějnický

Kraslice – Další zápis, tentokrát čarodějnický, přibyl o víkendu do Kraslické knihy rekordů, která se tak začíná i letos plnit.

29.4.2016

Nemusíte znát noty, hlavní jsou šikovné prsty létající s trsátkem po strunách

Chodov - Mladý a nadějný kytarista z power-funkové kapely Těžko soudit motýla Deníku řekl, jaké byly jeho muzikantské začátky. Jak se dostal k hraní na kytaru i to, proč začal hrát a kdo je jeho vzor. Co se stalo s jeho úplně první kytarou, když na ni přestal hrát? Na co hrál jako dítě? Dokonce přidal i pár lehkých životních mouder. Více v rozhovoru s Janem Hrebeňákem.

28.4.2016

Kaktusáři oslaví výročí víkendovým sympoziem

Sokolov – Sympoziem oslaví v sobotu 30.dubna Společnost pěstitelů kaktusů a sukulentů v Sokolově už 55. výročí svého založení.Více v rozhovoru s předsedou Miroslavem Valachovičem, který je předsedou spolku sokolovských kaktusářů již 18.rokem.

28.4.2016

Amfiteátr o operu nakonec nepřijde

Loket - Po ohlášeném zrušení Verdiho opery Nabucco se spojilo vedení Lokte s agenturou Vlny, aby jim na 15. července pomohlo s nalezením náhrady do jejich přírodního amfiteátru. Tou bude vystoupení pěvkyně Dagmar Peckové společně s Karlovarským symfonickým orchestrem.

26.4.2016

Touha hýbat se provázela Jana odmala

Sokolov - Loketského rodáka, tanečníka a pedagoga Jana Ondera znají všichni hlavně díky taneční show StarDance, když hvězdy tančí, kde si se svou taneční partnerkou Danou Batulkovou v roce 2008 vytancoval první místo. Celkem se Jan úspěšně zúčastnil StarDance třikrát. Z toho dvakrát vyhrál a jednou se umístil na druhém místě. U druhého vítězství mu dělala partnerku atletka Kateřina Baďurová. V roce 2013 byla jeho partnerkou Táňa Kuchařová, s níž si vytančil druhé místo.

24.4.2016

Téměř čtyřicet let ztracená kamenná socha se opět našla

Chlum sv. Maří - Ztracená kamenná socha Ecce Homo byla nalezena a navrácena svému majiteli, kterým je obec Chlum Svaté Máří. Autorem nově nalezené sochy je neznámý rodák z obce.

23.4.2016

Výstava v Sun Gallery připomíná jubileum sklářské školy v Kamenickém Šenově

Karlovarský kraj - Až do konce června hostí Sun Gallery lázeňského hotelu Sanssouci výstavu prací studentů Střední uměleckoprůmyslové školy sklářské v Kamenickém Šenově, která připomíná 160. výročí školy, jež je vůbec nejstarší sklářskou školou na světě a patří k nejvýznamnějším odborným školám nejen v Česku, ale i v mezinárodním kontextu.

21.4.2016

Festiválek okoření písničkářka Pavlína Jíšová, vystoupí i domácí kapela Alison

Kraslice – Festivalovou sezónu v Kraslicích letos opět zpestří Festiválek na konci světa. Hudební přehlídka se bude konat v zahradě kulturního domu 16.července od 13.00 hodin. Na letošním ročníku si podle pořadatelky Aleny Boháčové návštěvníci přijdou na pestrý výběr žánrů.

21.4.2016

Juniorky Miráklu zlaté na mistrovství Čech

Sokolov – Juniorský tým skupiny Mirákl se utkal s nejlepšími tanečními skupinami v rámci Mistrovství Čech tour Taneční skupina roku v Chrudimi.

20.4.2016

Odvážné týmy zdolají při hrách Vysokou školu čarodějnickou

Stříbrná – Zručnost, důvtip, postřeh a spolupráci. Přesně to budou potřebovat týmy, které už v sobotu zdolají recesistické Hry bez hranic u hranic. Ty se z Kraslic letos stěhují do Stříbrné, neboť právě tamní tým vyhrál první ročník.

19.4.2016

Parní lokomotivou na oslavy Kraslické dráhy

Kraslice – Velkolepé oslavy 140 let od zahájení provozu Kraslické dráhy se odehrají v sobotu 11. června na železnici ze Sokolova do Kraslic. Protokolárním vlakem – parní lokomotivou Všudybylka z roku 1925 s historickými vozy – přijede do Kraslic císař František Josef I. s chotí a jeho následník Karel I., který na této trati koncem března roku 1918 skutečně cestoval.

19.4.2016

Kulturní program má oživit nejenom náměstí

Sokolov - Příznivci kulturních akcí v Sokolově mohou jásat. Sokolovské kulturní léto letos opět posílí svůj program. Mottem nadcházejících letních měsíců bude Moře slunce.

15.4.2016

Nejlepší sportovci kraje získali ocenění, hlavní cenu obdržel lyžař Petr Novák

Karlovarský kraj - Nejlepším sportovcem Karlovarského kraje za rok 2015 se stal běžec na lyžích Petr Novák. Spolu s ním byli oceněni další jednotlivci i kolektivy. 

14.4.2016

Zpěvák ´vybalí´ nejznámější hity světových kapel

Kraslice – Zpěvák a moderátor Tomáš Dvořák vystoupí už v sobotu v Kulturním domě v Kraslicích.

11.4.2016

OBRAZEM: Řemeslnice přivítaly jaro motýlí výstavou

Kraslice - Řemeslnice z občanského sdružení Krušnohorská krajka přivítaly jaro obří výstavou, jejímž tématem byl motýl. Ženy předváděly na výstavě šikovnost svých rukou při paličkování, háčkování nebo zdobení perníčků. Děti z tamních školek a škol zase vytvořily jarní dekorace. V sobotu pak výstavu zpestřily tanečnice ze skupiny Dance Date z Kraslic.

11.4.2016

Odpad není jenom odpad... Přesvědčte se

Karlovy Vary – Výstavu dánského umělce Torbena Rejnholdta Petersena pořádá Krajská knihovna v Karlových Varech. Vernisáž se koná dnes od 17 hodin. Spolupráce, dialog a umění (Interacting, dialogue and Art – IDA) je umělecký projekt mezi Petersenem a obyvateli Karlových Varů i okolí.

9.4.2016

Maminky budou poprvé závodit s kočárky

Sokolov – Poprvé v historii v západních Čechách se budou maminky účastnit benefičního závodu chůze s kočárky.

8.4.2016

V Lokti zahrají revivalové formace Depeche mode a Queen

Loket – Revivalové formace Depeche mode revival a Pilsen Queen tribute band zahrají na loketském hradě, a to už v pátek 15. dubna od 20 hodin.

6.4.2016

Konečně jsme plnoletí, radují se muzikanti z kapely Apryl

Sokolov - Apryl je čtyřčlenná kapela ze Sokolova. Žánrově hrají hlavně punk-rock okořeněný stylem grunge. Letos oslavila osmnáct let své muzikantské existence. Více v rozhovoru s Robertem Kopeckým, který v kapele Apryl hraje na bicí.

6.4.2016

SOUTĚŽ: Chebský Cejch bude v sobotu natáčet Česká televize

Cheb/Západní Čechy – Divadelní příběh z Krušnohoří podle spisovatele Zdeňka Šmída byl zařazen do projektu Rok regionálních divadel,

5.4.2016

Hadem pro mého munga si jdou vlastní cestou

Chodov - Chodovské duo Hadem pro mého munga už od roku 2012 přivádí svou instrumentální hudbou své fanoušky k posluchačské rozkoši. A dokazují, že úspěch může mít i kapela bez zpěváka. Za dobu své hudební existence vydali už i svoji první oficiální nahrávku Le Bain de Maid/ Hadem pro mého munga. Více v rozhovoru s baskytaristou Zdeňkem Hnízdilem.

4.4.2016

Návštěvník výstavy se ocitne v japonském lese

Sokolov - Slovo kakejiku pochází z japonštiny a vyjadřuje svislý pás obrazu kaligrafické krajiny. Fascinující kakejiku Patrika Hábla zaplní celou výšku barokního kostela a vytvoří konkrétní meziprostory.

4.4.2016

Libránie otevřela své brány

Loket - Nejlepší noc, kterou pamatují. Tak hodnotili účastníci Noci s Andersenem nevšední událost, které se mohli zúčastnit z pátku na sobotu. A zažili přitom spoustu nevšedních událostí. Například cestu do království Libránie, kde musí předložit svůj cestovní pas, ve kterém prokážou, že splnili podmínky projektu. Letošní téma bylo Karel IV., respektive Václav, a jeho pobyt na hradě Loket.

1.4.2016

Kultura: Loňské moře zábavy vystřídá letošní moře slunce

Sokolov - Dobrou zprávou pro návštěvníky akcí v Sokolově je, že na většinu akcí bude vstup zdarma

1.4.2016

Vrací se zpět Dostavník, kdysi velmi oblíbený folkový festival

Sokolov - O finanční podporu ale přišla Folková loděnice, a tak není zatím jasné, kde se bude konat

1.4.2016

Výstava fotografií Karolíny Trskové zavede diváka do Etiopie, Barmy či dalekého

Královské Poříčí – Na slavnostní vernisáž fotografické výstavy Karolíny Trskové s názvem Z cest zve dnes od 17 hodin statek Bernard v Královském Poříčí.

30.3.2016

Umění žije s vůní a chutí kávy v Galerii Cafe

Loket – Již devět let organizuje Jitka Hlavsová ve své Galerii Cafe v Lokti umělecké výstavy a pravidelné řemeslné kurzy pro dospělé, a to každý rok od října do května. Nejedná se ale jen o místní umělce, kteří zde prezentují svá díla. Mezi celorepublikově známé umělecké tváře, které zde vystavovaly, patří Jan Saudek, František Ringo Čech nebo Vladimír Franz. Po současné neoimpresionistické výstavě Ivany Kotýnkové je na řadě místní umělecká skupina La Kontura.

29.3.2016

Rocková kapela Okov zpestřuje hudební život v našem kraji

Habartov - V rozhovoru muzikanti prozradili něco ze života kapely

26.3.2016

Rok Karla IV. Vladařovo roucho doplnila koruna

Karlovarský kraj - Oslavy ve velkém stylu připravují Karlovy Vary k uctění 700. výročí narození Karla IV., patrona a zakladatele tohoto lázeňského města.

25.3.2016

Tanečníci z Beat Generation jsou v republikovém finále!

Sokolov - Skupina Beat Generation potěší i domáci fandy a zavítá po svých turné republikou i do Sokolova, kde předvede exhibici

23.3.2016

Energická formace Těžko soudit motýla rozviřuje vody regionální hudební scény

Sokolov – Těžko soudit motýla. To je sokolovská powef-funková kapela. Na regionální hudební scéně se Motýl pohybuje už od roku 2002. Během své existence vydala kapela několik alb. Zahrála si na Votvíráku, dělala předskokana MIGu21. Dokonce se zúčastnila několika hudebních soutěží, jako jsou například Pre-Digital Sun a následná Digital Sun nebo Skutečná liga.

22.3.2016

Sbor Zvonek oslavil koncertem kulaté narozeniny

Sokolov – Pěvecký sbor Zvonek ze Sokolova slaví v těchto dnech třicet let své existence. Vznikl tedy v roce 1986 a během jeho existence se ve sboru vystřídali dva sbormistři, a to Václav Zeman a po něm František Steinfed. V současné době vede sbor sbormistryně Andrea Plachá, která převzala pomyslné kormidlo před deseti lety. Ta Deníku poskytla rozhovor.

22.3.2016

Soutěž Sokolov má talent právě startuje. Ve hře je řada cen

Sokolov - Talent Sokolova vybere i finalista SuperStar Daniel Křižka. Hosty budou i loňští vítězové

22.3.2016

Unikátní kronika se vrátila do školy

Hřebeny - Při listování knihou jako by na vás dýchal duch té doby a vytvářel mnohé obrazy tehdejších dní emocí, slavností a událostí

18.3.2016

Kraslice vystavují stovky velikonočních vajíček, každé je skvost

Kraslice – Téměř sedm stovek velikonočních vajíček je k vidění na unikátní výstavě s příznačným názvem Kraslice v Kraslicích.

17.3.2016

Klášterní kostel v Sokolově bude pro veřejnost uzavřený

Sokolov - Klášter bude nepřístupný po tři dny

17.3.2016

Malířky kraslic ukáží šikovnost při zdobení velikonočních vajíček

Kraslice – Stovky unikátních a originálních velikonočních vajíček budou moci od dnešního dne vidět lidé v Kraslicích.

16.3.2016

Březová hostí 50. ročník populární pěvecké soutěže Porta

Sokolov - Porta v Březové startuje v sobotu ve 13 hodin

16.3.2016

Výstava Nevšední tvář radosti ukazuje na důstojné umírání

Kraslice – Nevšední tvář radosti, to je název pozoruhodné výstavy, kterou mohou lidé navštívit v Kraslickém Šneku v rámci Týdne pro hospic. Více o výstavě, která ukazuje na důstojné odcházení člověka ze života, řekl Deníku v rozhovoru ředitel Farní charity v Sokolově Ján Sebján.

16.3.2016

Filmový víkend Sokolov pojede tři dny v kuse

Sokolov - Letošní ročník je věnovaný oslavám 40. výročí kina

15.3.2016

Na statku nebudou chybět trhy
ani vzdělávací programy pro školáky

Královské Poříčí – Pestrou kulturní sezonu slibuje pro tento rok statek Bernard v Královském Poříčí. Návštěvníci se mohou těšit na tradiční řemeslné trhy, zábavné akce pro děti, letní prázdninový koncert či komediální vystoupení ve stylu oblíbených stand-up comedy. Kromě toho na statku nebudou chybět ani nejrůznější výstavy, veletrhy nebo environmentální vzdělávací programy určené školním exkurzím.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT