Více než dvě stovky skautů z celého kraje zamíří v sobotu do Habartova. Pronajali si zde totiž sál kulturního domu, aby se navzájem mohli pochlubit svými dovednostmi a schopností pobavit druhé. Kromě toho chystají promítání, které by mělo leccos napovědět o jejich činnosti.

„Jedná se o již druhý ročník krajské Skautské akademie. Ta loňská se konala v Sokolově. Letos měla být v Chodově, ale nakonec jsme ji museli přemístit do Habartova,“ uvedl jeden z organizátorů akce a současně vedoucí chodovského Junáka Jan Zapf.

„Všichni se na to už hrozně moc těší. Setkají se totiž se svými kamarády z jiných oddílů, a navíc dostanou příležitost vystoupit před početným publikem. Tím se mimo jiné naučí zvládat trému a improvizovat. Sám si myslím, že podobné akce jsou hodně důležité,“ pokračoval Zapf. Do Habartova se v sobotu chystají střediska z Lokte, Kynšperka nad Ohří, Karlových Varů, Chodova, Habartova a ze Sokolova. „Minule nás bylo okolo 250 lidí. A to nepočítám veřejnost, kterou i tentokrát co nejsrdečněji zvu,“ vzkázal případným návštěvníkům pořadatel. Současně připomenul, že vstupné je dobrovolné. „Celý program odstartujeme ve 14 hodin,“ upřesnil Zapf.