Před několika týdny otevřel e–mailovou schránku a v ní našel zprávu, která mu možná změní život. Rotavský bubeník Pavel Valdman má již za pár dní vystoupení v izraelském Tel Avivu.

„Napsal mi člověk jménem Daniel Jakubovic. Někdo z muzikantů v New Yorku mu prý ukázal moje videa na YouTube. To, co bylo v e–mailu dál, mi mírně zvýšilo tep, protože psal, že 19. července hraje před světovou kapelou Dream Theater v Tel Avivu v Izraeli a chce, abych hrál s ním,“ říká Pavel Valdman s tím, že za pár dnů už byl na cestě do New Yorku. Tam hned po příjezdu začal s kapelou hrát a velice brzo se přesunuli do studia v New Jersey, kde trávili většinou 3 dny v týdnu dalším zkoušením.

Do samotného Tel Avivu odlétá rodák z Rotavy již zítra. „Den „D“ bude 19. července, kdy proběhne samotný koncert,“ podotýká bubeník, kterého k bicím přivedl bratr už v 11 letech.

Když mu bylo 16, dostal se na Pražskou konzervatoř, kde studoval u profesora Pavla Razima. Ve 20 letech začal hrát s Ewou Farnou, s níž natočil desku „TICHO“. „Poté jsem hrál s kapelou Airfare a Jankem Ledeckým. V roce 2008 jsem byl přijat na Berklee College of Music v Bostonu, kde nyní studuji bicí nástroje,“ dodává Valdman.

K. Šujan