„Nejlepší zpěvačka v České republice, ústřední ikona tuzemské populární hudby či dvanáctinásobná česká slavice.“ Podobné poklony používali fanoušci a návštěvníci koncertu Lucie Bílé. Ta vystoupila v pátek večer v proslulém přírodním amfiteátru pod hradem Loket.

I přesto, že téměř polovinu koncertu propršelo, bylo divadlo zcela zaplněné. Diváci se tísnili i přímo před pódiem. S barevnými deštníky a v igelitových pláštěnkách. V jeden velký bouřlivý kotel se amfiteátr změnil, když na jeviště Lucie Bílá za doprovodu kapely Petra Maláska konečně dorazila. Úspěšnou písní Čarodějka svou show otevřela a pokračovala dalšími známými hity, které provázejí její pěveckou kariéru.

Z nové desky pár minut po zahájení koncertu zazněl song Tygřice, předělávka světoznámého hitu od rockové skupiny AC/DC. „To bude dlouhá noc,“ gradovala zpěvačka v refrénu, jenž posléze přešel v text „to bude bílá noc“. V ten moment bylo jasné, že páteční večer patří velkým hlasovým fondům. A obzvláště Lucii Bílé.
„Málojaká zpěvačka či zpěvák umí dobře zpívat naživo. A ukázalo se, že Lucie patří mezi ty, kteří to umí dokonale. Doufám, že tu u nás v Lokti není naposledy,“ přála si návštěvnice Veronika Polívková. Nejen té Lucie Bílá do mikrofonu poděkovala. „Opravdu si vážím toho, že jste i přes tohle počasí vydrželi a přišli jste. Mnohokrát děkuji,“ pronesla slavice a uklonila se. Kotel lidí v tom okamžiku už pekelně burácel.

Ovšem i o kuriozity nebyla během představení nouze. O neobvyklý prvek při jedné skladbě se postarala totiž v polovině koncertu sama Lucie Bílá. „Ne že někde řeknete, že jsem se spletla. Najdu si vás,“ smála se spolu s publikem, když špatně odhadla začátek své písně. Hned při další větě však opět pokazila slova melodie, a tak razantně rozhodla, aby kapela přestala hrát. „Dejte nějakou jinou, tohle zpívat nechci,“ pronesla Bílá a vysloužila si od diváků radostný potlesk plný pochopení. Zábava tak byla v plném proudu, a navíc přestalo pršet. „Tady u jeviště si to neskutečně užívám. Dala jsem si lehký drink a s kamarádkami si tu zpíváme ty největší hity. Poslouchejte, ta ženská zpívá jako ďábel,“ zvolala fanynka Andrea. A její názor sdílelo i široké spektrum lidí, od seniorů až po mladé teenagery.

(kš)