Jen málo kapel, které stále vystupují, se mohou pochlubit takovou sbírkou rockových hitů jako britská kapela Slade. Ta vystupovala 11. června v amfiteátru v Lokti. Ještě než legendární muzikanti vstoupili na pódium, aby do rockových fanoušků nacpali své hity, tak kytarista a poznávací znamení kapely Dave Hill poskytl rozhovor. Dave Hill byl usměvavý, dobře naladěný a už se těšil, až zahraje fanouškům některý z nesmrtelných hitů Slade.

Jak se vám líbí v České republice a přímo zde v Lokti?
Česká republika je jednou z mých nejoblíbenějších zemí. Vždycky, když sem přijedu, tak jsem opravdu nadšený. Máme tady spoustu skvělých fanoušků, kteří jsou nám věrní už od sedmdesátých let. Už jsme v Čechách hráli několikrát a vždy to bylo super. Určitě se sem budeme vracet i nadále. Konkrétně Loket je velmi krásné místo a už se moc těšíme, až našim fanouškům zahrajeme.

Co říkáte českému pivu a ženám?
To je skoro zbytečná otázka. České pivo je skutečně výborné a o vašich ženách ani nemluvím. Jsou moc krásné a patří mezi ty nejhezčí na světě. I proto zde tak rádi hrajeme.

Hrajete už spoustu let. Co vás na muzice tolik baví? Ještě chodíte na pódium rádi, nebo už je to určitá rutina?
Rutina to není ani náhodou. Jsme sice populární a u fanoušků oblíbení, ale kdyby nás to nebavilo, tak bychom nehráli. Je krásné společně zahrát muziku, která je velkou částí našich životů a která se lidem líbí. I ostatní kapely, jako jsou Beatles, Rolling Stones nebo Deep Purple, také měly různé problémy, měnily třeba i členy, ale vždy bylo z jejich muziky cítit, že je hraní baví a kontakt s fanoušky je pro ně drogou. Tak to mám i já. Vždy když vstupuji na pódium, tak si říkám, jaké mám štěstí, že i v 64 letech můžu stát na jevišti a bavit se společně s kapelou a samozřejmě návštěvníky koncertů.

Na koncertech nyní hrajete v podstatě Best of vaší kariéry. Chystáte i nějaké nové písničky?
Velmi trefná otázka, protože jsme se zrovna bavili o tom, že uzrál čas nadělit fanouškům novou nahrávku. Bude samozřejmě přesně v našem stylu, takže rocková muzika, jak ji mají lidé rádi. Fanoušci se rozhodně nemusejí bát nějakého tucání a počítačové muziky. O tom Slade rozhodně není. Snad všem CD udělá radost.

Co byste vzkázali svým věrným fanouškům a čtenářům Karlovarského deníku?
Máme vás všechny moc rádi a děkujeme za ty roky přízně, která nás nabíjí a dává nám sílu. Moc všem děkujeme, milujeme vás.