Tradiční chebské setkání plastikových modelářů, Memoriál Jiřího Vojty, se koná již tuto sobotu 1. listopadu v chebském Kulturním centru Svoboda od 8 do 16 hodin. Prozraďte, co návštěvníky čeká?

Součástí modelářského setkání bude tradiční modelářská soutěž, kdy zkušení modeláři porovnávají a hodnotí modely rozdělené do kategorií podle témat a měřítek. Na letošní rok jsme vypsali 33 kategorií a kromě obvyklých letadel, tanků a diorám budou k vidění také motorky, auta anebo figury. Snažíme se pozvat opravdu špičkové modeláře, takže k vidění budou modely oceněné na soutěžích napříč celou Evropou.

Vedle samotné výstavy a soutěže modelářů proběhnou také dva workshopy, které povedou renomovaní modeláři Jakub Vilingr a Alexander Glass.

Letošní ročník se nese v duchu podpory zájmu o plastikové modelářství u dětí a mládeže, pro které je připravena řada speciálních a věcných cen včetně plastikových modelů, stříkací pistole a dalších. Pro děti máme připraven například takzvaný Dětský patlák, kde si pod vedením našich zkušených kolegů anebo svých odvážných rodičů budou moci slepit model zdarma.