Trampské a folkové muzice se v Habartově daří. Svědčí o tom velký zájem veřejnosti o společenské akce, které jsou zaměřené právě na country hudbu. Důkazem je úspěšnost víkendové přehlídky s názvem Ranec plný písniček. Šestý ročník festivalu si totiž nenechaly ujít desítky natěšených posluchačů.

„S pořádáním trampských koncertů jsme začali někdy v roce 2005. Lidé na připravované akce chodí a dobře se baví. Postupně se z toho stává docela pěkná tradice,“ sdělila vedoucí Kulturního střediska v Habartově Marlena Brožáková. „Snažíme se zvát kvalitní a zajímavé skupiny. Ty jsou nejlepším lákadlem,“ doplnila.

V sobotu do Habartova zavítaly kapely Zlej sen z Chomutova, Maděry i Maděrky z Příbrami a Simona Klímová ze Slaného. „Bezmála tříhodinový koncert provázel slovem již tradičně Štěpán Podešt, o dobru akustiku se zase postaral Míra Zíka. Na závěr celého programu si mohli diváci zazpívat společně se skupinou Maděry a místní formací Fíci,“ uvedl jeden z příznivců folkové muziky Vladimír Marek. Tím ale letošní sezóna ještě nekončí. „V rámci country klubu chystáme na prosinec posezení s trampskou písničkou. Tento pořad je určený pro milovníky muziky, kteří si chtějí hudbu nejen poslechnout, ale také se o ní něco zajímavého dozvědět,“ zmínila Brožáková.