Fanouškům rockové muziky se v srpnu v Městských sadech v Kraslicích představí opět po roce pod širým nebem miláček místního publika, metalová formace Crom. Stane se tak při sedmém ročníku festivalu Rockové sady, kde kapela podle frontmana Lukáše Zmrzlého představí skladby z právě připravovaného hudebního nosiče.

Na co se vaši posluchači mohou těšit? Nastala v kapele nějaká změna nebo posun?
Chystáme se předvést pecky z připravovaného alba, které na akci ale zřejmě ještě nestihneme prezentovat, protože do té doby nebude hotová jeho grafická stránka.

Kdy plánujete křest alba?
Ten proběhne nejspíš v průběhu listopadu v kraslickém Free Clubu, kde si i zahrajeme a pozveme dalšího hudebního hosta. Známe se s jeho majitelem, takže by to neměl být problém. A hlavně Freečko je asi jediný pořádný kraslický podnik.

Na jakých dalších akcích vystoupíte v nejbližší době?
Tak kromě Rockových sadů pojedeme v srpnu na Open festival do Svitav, začátkem září pak na Fedor Sokolov, v říjnu na Alfa fest v Sokolově a v listopadu na koncert do Přerova. Další plány zatím nemáme.

Vraťme se k Rockovým sadům. Vyhovuje vám koncert pod širým nebem? Hraje se lépe v uzavřeném klubu, nebo v přírodním amfiteátru?
Myslím, že to prostředí v sadech je fajn, lidi se většinou baví a na tuhle akci se vždycky přijde podívat dost fanoušků, akorát ne vždycky vyjde počasí. Na té scéně se nehraje špatně, i v přírodě se to dá dobře ozvučit.

Co říkáte na letošní výběr kapel? Jste spokojeni?
Výběr je dobrý. Jsou tam dobré kapely. Festival je každý rok vyloženě jenom rockový. Podle mě by se na festivalu, který organizuje můj otec, měly přidat taky skupiny, které hrajou skáčko nebo něco živějšího, aby to taky přitáhlo tu mladší generaci. Lidí nicméně většinou chodí docela dost, ale myslím si, že o tomto bychom příště mohli uvažovat.

E. Polanská