Na kraslické publikum se opět těší legendární zpěvák Láďa Křížek s akustikou, který je již pravidelným hostem Try & Play. Akci zahájí ve čtvrtek 30. června od 19 hodin. „Po koncertě našeho hosta bude v hlavním stanu promítán dokument o činnosti organizace Teen Challenge, která se zabývá problematikou zhoubných závislostí dětí a mládeže. Do Kraslic přijede malý tým poradců, který bude po celou čtyřdenní akci k dispozici zájemcům pro osobní a diskrétní rozhovory. Organizace Teen Challenge vznikla v roce 1958 v New Yorku a dnes má zastoupení v 94 zemích světa," přibližuje program prvního dne pořadatel František Hanzlíček.

Dopolední a odpolední programy v pátek a v sobotu budou patřit hlavně dětem a mládeži. O pestrost programu se postará mimo jiné i 22. hlídka Royal Rangers. Nebude chybět střelba z luků a z paintball zbraní na terč. Projížďky ve vojenských vozech jsou oblíbené mezi dětmi a teenagery. „Pro nejmenší bude připraven skákací hrad a dětská olympiáda s odměnami. Začátečníci i pokročilí si opět budou moci na ozvučeném pódiu vyzkoušet hru na hudební nástroje. K dispozici budou bicí, kytary a klávesy," říká Hanzlíček s tím, že kraslický worship s krátkým poselstvím evangelia přemostí v pátek i v sobotu zábavné a sportovní programy pro děti a mládež před následnou koncertní částí hudebních kapel. „Populární rapper Kalwich se po necelém ročním pobytu v USA předvede v pátek i s novými skladbami. Jam session v rhythm & blues bude k dispozici každému muzikantovi, který si donese vlastní hudební nástroj. Na pódiu budou ukotveny dvě bicí soupravy. O tom, že smyčcové nástroje nacházejí stále větší oblibu v rockových kapelách, nás přesvědčí formace END OF SCREAM (violincore). Páteční večer uzavře ohnivá a světelná show zhruba ve 23 hodin."

Sobotní hudební část Try & Play otevře po kraslickém worshipu v 18 hodin místní zpěvák Petr Danz s kapelou In The Shadows (power-thrash metal). „Frontman Kuba z nejtvrdší kapely v kraji prokáže, že jeho srdce a láska k dětem jsou měkčí než žánr jeho kapely Boron (hardcore-power). Kuba připravuje odpolední program i s některými žáky z hudební školy v Sokolově. Kapela Boron vystoupí ve večerním sobotním programu od 20.30 hod. Pastor René Červínek se svými dvěma syny nás na závěr sobotního hudebního programu uvede mezi etudy starých klasiků a vlastní, pestrá kytarová sóla s kapelou „Mayslayweec (progressive thrash metal). Sobotní program bude opět uzavřen ohnivou a světelnou show ve 23 hodin. Celá čtyřdenní párty bude ukončena nedělní bohoslužbou s pastorem Davidem Bubikem z Církve bez hranic," doplnil František Hanzlíček s tím, že na akci je stále dost místa pro dobrovolné pomocníky i pro každého, kdo ji chce zpestřit bez nároku na honorář. V místě konání akce lze stanovat a parkovat zdarma.