„Měla jsem ohromnou trému a mrzelo mě, že nás nemůže vyhrát více," tak s odstupem pár dní hodnotí své vítězství v soutěži Dívka roku 2016 patnáctiletá školačka Zaira Tunegová z Kynšperku nad Ohří. Skromná patnáctiletá dívka miluje divadlo. Ještě více ale touží stát se veterinářkou.

Dívka roku se v Kynšperku konala už posedmnácté, a tak se určitě bylo možné nechat minulostí inspirovat. Jaké byly tvé přípravy na sobotní slavnostní vyhlašování?
Abych řekla pravdu, plně jsem se začala připravovat až několik dní před slavnostním odpolednem. To na mě totiž padla opravdová nervozita, a tak jsem se do toho pustila.

Tréma z tebe ale nespadla ani při samotné soutěži?
To ne, před každou disciplínou jsem ji měla. Nakonec jsem zvítězila, a tak ta tréma byla alespoň k něčemu.

Po vyhlášení jsi ale měla smíšené pocity?
Hrozně mě mrzelo, že nás nemohlo vyhrát více, protože například moje spolužačka Áďa měla také moc hezká vystoupení. Stala se Miss sympatie naší školy, tak z toho jsem měla radost. Jak ale říkám, byla bych raději, kdybychom vyhrály spolu.

Jaké bylo ve škole pondělí, co učitelé a žáci?
Učitelé mi hodně gratulovali, z toho jsem měla radost. I spolužáci mi popřáli. Ale jak to tak bývá, někteří byli spíše vlažní, protože fandili někomu jinému. To mě trochu mrzí.

Jaké jsou vůbec tvé koníčky?
Baví mě florbal. Hraju ho již skoro čtyři roky. Od druhé třídy pak chodím do dramatického kroužku. Divadlo mě hodně baví.

Tvé sny ale nejsou stát se divadelní herečkou?
Divadla se vzdát nechci, budu se mu v budoucnu rekreačně věnovat. Mým snem je ale stát se veterinářkou. Zvířata miluji. Nyní na základní škole končím a dala jsem si přihlášku hned na dvě střední veterinární školy.

VÝSLEDKY:

1. místo – Zaira Tunegová
2. místo – Nikola Růžičková
3. místo – Adéla Skořepová

Miss sympatie ZŠ -
Adéla Skořepová

Miss sympatie Kynšperského zpravodaje – Zaira Tunegová

Miss sympatie Sokolovského deníku – Emílie Arceová