Jediná představení Kouzelné školky, kde účinkuje známý skřítek František mimo televizní obrazovku, mohou vidět diváci i v našem regionu. Deník má navíc pro čtenáře skvělou zprávu. Přichystal spolu s pořadatelem soutěž, ve které mohou na tato představení získat vstupenky.

Na úspěšnou Kouzelnou školku navazuje divadelní představení v licenci České televize, a to Františkovo čarování s Majdou. „Diváci se mohou těšit na hodinový pořad, kde se střídají vtipné dialogy Majdy a Františka. A jak název napovídá, půjde o legrace spojené s mírným napětím, tak jak už to při čarování bývá," říká za pořadatele Helena Byrtusová.

Pořad provázejí známé písničky, které děti znají z Kouzelné školky, a František se v představení neobjevuje pouze tak, jak ho děti znají, na paravánu, ale překvapí své malé obdivovatele i u piána, v akváriu a v dalších neobvyklých pozicích a situacích. Představení se uskuteční v sobotu 9. listopadu na dvou místech. V habartovském MKS to bude od 10.30 a sokolovské Alfě od 14.30 hodin.

Prvních pět čtenářů, kteří zodpovědí správně otázky, získá po dvou vstupenkách. Své odpovědi mohou zasílat na mailovou adresu: roman.cichocki@denik.cz. Otázky zní: Jak se jmenuje země, ze které pochází skřítek František? a/ Tramtárie, b/ Země-nezemě, c/ Fanfárie. Jak se jmenuje Františkova kamarádka v Kouzelné školce? a/ Márinka, b/ Fanynka, c/ Sněhurka. V odpovědi uveďte jméno, příjmení a město ve kterém chcete představení navštívit.