Řeč je o obecně prospěšné společnosti Kraslický Šnek, která se každý rok rozrůstá. O víkendu dobrovolníci ze Šneku uspořádali už třetí Šnekovský benefiční ples, při kterém dala veřejnost jasně najevo, že o Šneka stojí. Bylo totiž vyprodáno a návštěvníci na oplátku ukázali svoji štědrost a podpořili tak činnost Šneku.

„Naším obrovským přáním a cílem do dalších let je, aby se u nás scházely potažmo celé rodiny se svými babičkami, dědečky, tetičkami atd. K nám opravdu může přijít každý a jistě nalezne to své," říká vedoucí Kraslického Šneku Veronika Hřebejková. Ta při plesu překvapila návštěvníky, když vystoupila společně s dětmi a zazpívala několik písniček.
Kraslický Šnek našel azyl v bývalém městském kině, které se loni proměnilo k nepoznání. Město zafinancovalo modernizaci a vybudovalo tam interiérové hřiště. Šnek má nyní klub Dětský, Mateřský, Romský, Biblický, klub Filip a přednáškovou činnost. Pořádá mnoho aktivit směrem k veřejnosti, například přednášky a besedy na různá témata. Prodává své výrobky, aby si vydělal na svoji činnost.

Obdobně tomu bylo i při pátečním Šnekovském benefičním plesu, kdy se lidé zapojili do dražby stříbrné mince. Ta se vydražila za 3700 korun. Lidé pak kupovali Šnekovské kalendáře a další předměty. Bylo toho prostě hodně včetně dokonalého programu, ve kterém se představily místní děti, regionální hudebníci a další dobrovolníci se zábavným programem včetně půlnočního překvapení.