O zábavu a rozmarné radovánky se postarají divadelníci, tanečníci, středověcí hudci a šermíři, jejichž věčné šarvátky a půtky každého rázem rozveselí. Pro všetečná a zvídavá dítka tu připravené budou tvořivé dílničky, kde usednou na verpánek a vlastníma rukama si vyzkouší pracovati se dřevem, keramickou hlínou, olovem nebo včelím voskem.
´

Veletrh tradičních řemesel je rozložený do dvou dnů. V pátek 19. června si cestu do Královského Poříčí naplánovaly školní exkurze z celého Karlovarského kraje. V sobotu 20. června se pak na Bernard jistě vypraví rodiny s dětmi, aby si užily krásný den ve stylovém prostředí historického statku.

„Léto začíná, a tak mi dovolte, abych vás všechny pozvala na krásnou akci pod širým nebem, kde vám ukážeme, že tvořit rukama je krásné. A navíc, chystáme pro vás řadu překvapení. Proto neváhejte a přijďte se k nám podívat," láká návštěvníky organizátorka kulturních akcí na statku Bernard v Královském Poříčí Romana Vlková.

„Vedle ukázek řemesel nás také čeká slavnostní přehlídka certifikovaných originálních produktů ze Sokolovska či vyhlášení výsledků soutěže pro základní školy s názvem Kapík hledá kamaráda. Hodně zajímavá bude též pozoruhodná prezentace Četnického praporu SOS Falknov nad Ohří," doplnila Romana Vlková s tím, že kromě zábavy nebude nouze ani o tradiční dobroty, jako jsou trdelníky, perníčky, domácí koláče nebo speciality na grilu.

KOMPLETNÍ PROGRAM jarmarku naleznete v úterním vydání Sokolovského deníku.