Fanoušci z celé České republiky se chystají na koncert pionýrů synth-popu Erasure. Britské duo vystoupí 15. listopadu v pražské Incheba Aréně a slibuje nezapomenutelnou show. Vystoupení si nenechá ujít ani řada fandů ze Sokolovska. Jedním z nich je Tomáš Rumpík.

„K poslechu skupiny Erasure mě přivedli moji tehdejší idolové Abba, neboť první písně, které jsem od Erasure slyšel, byly právě předělávky Abby z roku 1992. Začal jsem tedy shánět další muziku této skupiny a v hudebninách jsem si zakoupil svoji první originální kazetu - Erasure: Pop! The first 20 hits, kterou jsem prakticky nevyndal z kazeťáku,” zavzpomínal Rumpík. „S postupujícím časem se moje sbírka kazet rozrůstala, přišly první CD a dnes jsem hrdý majitel kompletní diskografie. Proto když jsem v televizi zaslechl, že se Erasure v rámci turné ke svému novému albu Tommorow´s World chystají do Prahy, neváhal jsem ani minutu. Myslím si, že jejich hudba má stále co říct a jejich písně že jsou silně nadčasové, byť momentálně už světu vládnou jiné hudební styly,” doplnil Rumpík.

Erasure kromě starých známých pecek zahrají skladby ze svého zbrusu nového alba, se kterým se vydali na turné napříč kontinenty. Známa je již také jejich předkapela, kterou si podle slov Pavla Kloupara, pořadatele koncertu, vybrali Andy Bell a Vince Clarke sami. „Ve hře bylo několik variant. Erasure se nakonec přiklonili k českému duu Datwerk, které se v roce 1996 rozešlo, aby se po patnácti letech dalo opět dohromady,“ upřesnil Kloupar.

Turné bylo zahájeno na konci srpna na Floridě. Zahrnuje celkem 27 koncertů v USA a jeden v Kanadě, v říjnu se turné přesunulo na starý kontinent a kromě Prahy a Bratislavy zavítají do Velké Británie, Dánska, Německa, Belgie a dalších zemí.

Fanoušky v Česku jistě potěší i připravovaná after párty, která začne po skončení koncertu v Klubu Kostel, v odsvěceném kostele sv. Michaela Archanděla v Michalské 29 v Praze 1.

Nepočítáme-li festivalová vystoupení z roku 1997, vracejí se Erasure se sólovým koncertem do našich krajů po dlouhých 19 letech. Je to jedinečná příležitost slyšet a vidět naživo synth-popovou legendu, mající na kontě více než čtyřicetipoložkový arsenál hitových singlů a více než dvacet pět milionů prodaných nosičů.