To vše bude k vidění při unikátní výstavě v zimní zahradě sokolovského zámku. Ta se do ČR vrací po dlouhých třinácti letech. „Předkládáme návštěvníkům nezvratný důkaz o tom, jak krutě si příroda dokázala pohrát s lidskou bytostí. Na vlastní oči veřejnost spatří lidi se dvěma hlavami, dvěma obličeji, čtyřma očima, několik siamských dvojčat nebo muže s vlčím syndromem. Budou se moci setkat s největším, nejmenším a nejtlustším člověkem naší planety. Ve všech případech se jedná o figuríny osob, které skutečně žily," láká k návštěvě výstavy organizátorka Jacquelina Lasunovová.

Výstavu podle jejích slov zhlédly desítky tisíc lidí. Teď budou mít příležitost i ti v Karlovarském kraji. Výstava se vrací do Čech po úspěšném turné v Holandsku a Německu. „Je logické, že takto postižené bytosti vzbuzovaly zájem ostatních lidí. Pokud pomineme jejich nesnadné zařazení se do společnosti, přitahovaly pochopitelně také zájem vědců. Díky tomu můžeme i dnes spatřit jejich fotografie a modely v různých muzeích celého světa," poznamenala.

Na základě informací z těchto institucí bylo umělci v Petrohradském antropologickém muzeu vytvořeno 25 jejich věrných napodobenin z vosku, byly použity lékařské oční a zubní implantáty a do vosku vpichované pravé lidské vlasy, proto působí dokonale živým dojmem.

V Sokolově bude výstava přístupná už od 10. do 17. listopadu denně od 10 do 18 hodin. Vstupné činí pro děti 30 a pro dospělé 60 korun.